INTERVJUU Laura Nestoriga: moefoto, naturaalsus ja aasta 2018

INTERVJUU Laura Nestoriga: moefoto, naturaalsus ja aasta 2018

Foto: Getter Kuusmaa

Eesti moefoto supernaine Laura Nestor on valmis saanud 2018. aasta kalendri. Jah, seinakalendri. Mäletate veel neid? Ja kuna tulemus sai visuaalselt nii silmipaitav, siis uurisimegi Lauralt, kuidas nii head kalendrit tehakse ja mida ta veel südame kiiremini põksuma panemiseks teha plaanib.

Laura, vähem kui kuu aega tagasi rääkisid mulle, et tahaksid teha oma fotodega kalendri. Täna on see kalender valmis. Kas sul on supervõimed?

Sinule rääkisin oma mõttest tõesti üsna hiljuti. Aga see fotoseeria idee küpses mu peas tegelikult umbes aasta, kui mitte isegi kauem. Teadsin, mida tahan teha, ja enam-vähem teadsin ka seda, kuidas ma seda teen. Nüüd, aasta lõpus tuli kiirelt otsustada, kas teen ära. Paraku on ju nii, et need omaenda projektid, mille motivaatoriks on ainult tugev teotahe ja loominguline elevus, jäävad alati millegi „tähtsamaˮ taha ootele. Lugesin nädalad ja päevad kokku, et oleks selge, kas see projekt jõuaks kalendri kujul õigel ajal valmis – ning tundus napilt reaalne. Viimastel nädalatel on arvel olnud iga päev, aga võin uhkusega tunnistada, et tegin ära! Ehk siis, vastates sinu küsimusele: minu supervõimed on selles projektis otsustusvõime ja teotahe!

Ja mis eriti tähtis, minu supertiim! Ma ei teinud seda kalendrit üksi. Kambas on veel kaks eriti tähtsat liiget: Getter Kuusmaa ja Erle Taklai. Getter Kuusmaaga jagan oma stuudiot, loomingulist sünergiat ja täielikku rõõmu koostööst. Meil on mitmeid ühiseid kliente, kellele pakume koos visuaalseid lahendusi nii fotolavastuse kui ka videopildina. Studio GET ehk Getter Kuusmaa on ka minu kalendriprojektis liikuva maailma autor. Tema videoinstallatsioonid on kõigile huvilistele näha Tallinna ja Tartu Kaubamajas kogu detsembrikuu vältel, müüdava kalendri juures videoekraanil. Erle Taklai on aga tunnustatud meigikunstnik, kes aitas mind selle fotoseeria tegemisel nii modellide meigiga kui oli osake kogu loovtiimist. Eks see tiimitöö ju tegelikult seda tähendabki, et kokkuvõttes osalevad kõik kõiges ja panustavad sajaga. Erle ja Getter on kaks superarmast inimest, kellega koostöö ei tundu tööna!

Mainimata ei saa jätta sedagi, et kalendri kujundas Rauno Pello, kes on kujundanud ka minu eelmised isiklikud projektid. Tean, et mõtlen temaga ühes keeles ja ei pea kunagi kujunduse puhul tühjale-tähjale aega raiskama. Lisaks lähevad minu suured tänud veel kahele modelliagentuurile – MJ Models ja AL Model Management –, kes aitasid fotoseeria valmimisele kaasa.

Linnuke siristas, et fotodel on sinu käsi suuremalgi määral mängus olnud, kui ainult kaadri jäädvustamisel. Mis sa veel tegid?

Selles projektis oli mul visuaal mõtetes nii paigas, et ma ei vajanud kampa kedagi sellega eraldi tegelema. Mõnikord on vaja ka iseendal igapäevatööst välja tulla ja katsetada oma oskusi natuke muudel aladel. Otsisin pesu- ja kangapoodidest kokku naturaalseid minimalistlikke kehakatteid, sobrasin H&Mi laos, rebisin katki mõned Humanast ostetud pluusid ja oligi vajaminev koos. Kuigi sellel fotoseerial on riided tegelikult täiesti tähtsusetud, on suur roll hoopis muudel materjalidel.

Miks just kalender?

Olen ka varem autorikalendreid välja andnud. See on fotograafile oma loomingu avaldamiseks päris hea väljund. Miks mitte kaunistada oma piltidega aasta aega kellegi seina?

Kirjelda oma valmiskalendrit viie sõnaga.

Moefoto. Puhasilu. Naturaalsus. Loomingulinepuhang. Käsitöö.

Sa oled oma karjääri jooksul jäädvustanud nii kaanefotosid kui ka moeseeriaid, pildistanud kaadreid nii raamatutesse kui ka suuremõõdulistele reklaamtahvlitele. Isegi muusikavideo oled valmis teinud. Kuidas sa nii andekaks said?

Vau… eee…

Millist tööd tehes sul täna süda kõige enam põksuma hakkab?

Mind paelub kõige enam töö inimestega. Kõik, kes soovivad olla minu kaamera ees, on minu jaoks kõige huvitavam ja inspireerivam materjal. Leian igas töös üles selle koha, mis südame põksuma paneb. See töö on minu täielik kutsumus ja kirg. Naudin iga tööd, millele olen eelnevalt jah öelnud.

Kas on ka midagi, mida sa tahaksid veel teha, aga ei ole jõudnud?

Areneda.

Ja ütle lõpetuseks, kuhu suunas peavad kõik sinu kalendri soovijad tormama?

Alates 1. detsembrist on fotokalender eksklusiivselt müügil ainult Kaubamaja Naistemaailmas ja Viru Keskuse aatriumis asuvas Kaubamaja jõululaadal. Lisaks Tartu Kaubamajas ja e-poes. Seinakalender on A3-mõõdus ja maksab 20 eurot.

Vaata galeriist ka Laura Nestori fotokalendri making of hetki!

SaveSave

SaveSave

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid