TÄNA avatakse EKA tudengite lõputööde festival TASE

Foto: Karl-Christoph Rebane

EKA iga-aastane tudengite lõputööde festival TASE on sel aastal erakordselt populaarne mitmel põhjusel. Lisaks vaheldusrikkale programmitervikule ja silmatorkavatele bakalaureuse- ja magistritöödele, jaotub TASE ’20 füüsiliseks ja virtuaalseks näituseks.

Esmakordselt avas Kunstiakadeemia TASE näituse tänavu ka veebinäitusena. Selline vorm on tõstnud ekspositsiooni erilisust juba kokku 28 713 külastuse võrra. TASE virtuaalnäitust tasub ainuüksi selle kõrge huvi valguses külastada veebiaadressil tase.artun.ee.

Füüsilise näituse avamine toimub aga täna, 17. augustil, kell 18.00, Eesti Kunstiakadeemia peahoones. Näitusel on tööd, mis koha-, heli- ja ruumikesksed ning kutsuvad publikut kohapeale isiklikult osa saama. Kunstifestivalist saab osa võtta EKA peahoones, Vabaduse väljaku Vent Space’is ja ARSi projektiruumis.

TASE ’20 programmist leiab kuraatori Pire Sova näituse tuurid, eesti ja inglise keeles. Lühifilmid on vaatamiseks TASE FILM 2020 kavas. Satelliitprogrammist leiab Narva kunstiresidentuuri maalikunstnike tööd, aksessuaaride väikeseeria, Fotokunsti Akadeemia, Kino “Sõpruses” linastuva animatsioonide seeria ning Portfolio Café. TASE ’20-le pannakse punkt legendaarse ERKI Moeshowga, 29. augustil, Põhjala tehases.

Lisaks kuulutatakse välja Noore Kunstniku Preemia laureaadid. Noore kunstniku ja tarbekunstniku magistri taseme preemiad kuulutatakse välja TASE peanäituse avamisel ning bakalaureuse taseme preemiad EKA lõpuaktusel.

TASE avamine toimub kell 18.00, EKAs, Põhja pst 7 ja Vent Space’is, Vabaduse väljak 6. Sissepääs EKA avamisele toimub Põhja puiesteelt ja Kotzebue tänavalt EKA Galerii kaudu.

Sarnased artiklid

Kommentaarid