Tallinna Kunstihoone avab virtuaalsed näitusesaalid

Foto: paulkuimet.ee

Tallinna Kunstihoone avab nii praegused kui eelnenud näitused publikule kogu maailmas uuendusliku ja ainulaadse virtuaalse keskkonna kaudu. Kolmapäeval, 8. aprillil avanevad praegune Kunstihoone näitus „Lõputa lugu“ Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa töödest ning eelmine näitus „Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus“, neile lisanduvad lähiajal teiste Kunstihoone galeriide näitused.

Tallinna Kunstihoone juhataja ja virtuaalplatvormi looja Taaniel Raudsepp: „Kogu maailma ootamatult tabanud liikumispiirangud on kaasa toonud erinevate virtuaalsete lahenduste virrvarri, mis püüavad luua kultuurile ligipääsu ja pakuvad isolatsioonis inimestele meelelahutust ja lohutust. Meie alustasime oma virtuaalse keskkonna loomist juba eelmisel sügisel ning oleme seetõttu ligipääsetavuse, kasutajasõbralikkuse, kvaliteedi ja detailsuse poolest enamikust taolistest lahendustest sammu võrra ees.“ Virtuaalnäituse loomine ei nõudnud seejuures suurt tehnoloogilist läbimurret vaid rajaneb olemasolevate tööriistade nutikal sidumisel – video, interaktiivsus ja online-lahendused. Lihtsa tehnoloogilise lahendusega, mis ei nõua kasutajalt midagi peale internetiühenduse ja ekraani, pakub Tallinna Kunstihoone virtuaalkeskkond ruumilist kogemust näitusesaalis koos paljude lisavõimalustega video, audio ja tekstina. Virtuaalnäitus on ühendatud digigiidiga, mida saab jälgida nii eesti, vene, inglise kui ka eesti viipekeeles.

Tallinna Kunstihoone virtuaalnäitustele pääseb alates kolmapäevast, 8. aprillist Tallinna Kunstihoone kodulehelt www.kunstihoone.ee

Virtuaalnäituse avamine toimub 8. aprillil kell 16.00 lehel bit.ly/tah_zoom_est1.

Avamise otseülekanne on jälgitav Tallinna Kunstihoone FB lehel https://www.facebook.com/TallinnaKunstihoone/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid