Foto: Embassy of Fashion

TALLINN FASHION WEEK avab märtsikuus moekevade

Eesti suurim moesündmus Tallinn Fashion Week naaseb märtsikuus ning leiab seejuures aset juba kaheteistkümnendat korda. Ühes kevadise Tallinn Fashion Weekiga annavad moekevadele avalöögi 14 disainerit ja brändi, kes esitlevad ürituse raames oma kõige värskemaid kollektsioone.

Juba teist aastat järjest toimub Tallinn Fashion Week kaks korda aastas ning esitleb kodumaisete moedisainerite uusimat loomingut nii sügisel kui ka kevadel. Sel kevadel tervitab Tallinn Fashion Week moesõpru 15.-17. märtsil ning moenädala ametlikuks toimumispaigaks on Hilton Tallinn Park hotelli konverentsikeskus.

“Meil on ääretult hea meel, et huvi kodumaise moeloomingu vastu on niivõrd suur ja üha kasvav. Tänu sellele saamegi kohaliku moeparemiku kaks korda aastas lavale tuua ning üheskoos siinsele disainile kaasa elada,” kommenteerib ürituse peakorraldaja Anu Kikas seekordset Tallinn Fashion Weeki. “Sel kevadel leiab Tallinn Fashion Week aga aset Hilton Tallinn Park hotellis, mis on uusim ja mugavaim asukoht nii disaineritele kui ka moepublikule,” lisab ta.

Kaheteistkümnendal Tallinn Fashion Weekil astub üles 14 disainerit ja brändi. Moenädalale annab 15. märtsil avalöögi kunsti ja moodi ühendav rõivabränd Wear-Arts ning sellele järgnevad 16. ja 17. märtsil Kaidi Kuur, Mammu Couture, Year by Raivo Holm, Diana Denissova, Iris Janvier, Monton, Diana Arno, Triinu Pungits ja Embassy of Fashion. Lisaks eelnevalt nimetatud moeloojatele ning brändidele astub TFW raames üles ka juveelipood Goldtime, kes toob moepublikuni värsked ja kaunid nopped Eesti ehtedisaini maailmast.

Sel aastal on aga esmakordselt võimalik mitmete moedisainerite loomingut ka n-ö otse lavalt osta, sest Tallinn Fashion Week teeb koostööd peagi avatava veebimüügi keskkonnaga Pre-o-Porter, mis võimaldab tellida disainerite kõige uuemaid rõivaid enne nende ametlikku tootmist. Pre-o-Porteri platvorm annab moesõpradele võimaluse rääkida kaasa trendide arengus, suunata poodide tootevalikut ning soetada Eesti moedisainerite tipploomingut enne, kui see kauplustesse müügile jõuab. Pre-o-Porter paiskab disainerite tooteid müügile tavapärasest soodsama hinnaga ning ostja saab enda tellitud eseme kätte ühe kuu jooksul. Lisaks aitab antud ettetellimise süsteem vältida liigset tootmist, sest nii ei lähe valmistamisele tooted, mis tulevikus seisma jääksid.

Tallinn Fashion Weeki piletid jõuavad müügile 1. märtsil ning on saadaval nii Piletilevis kui ka üritusel kohapeal. Lisainformatsiooni ja Tallinn Fashion Weeki kava leiab aadressilt estonianfashion.eu/.

Veel sarnaseid artikleid


ERKI Moeshow
Foto: ERKI Moeshow 2025 | Maria Mäeots.

DISAINERID! ERKI Moeshow 2026 kuulutas välja kavandite konkursi!

Tänasest on avatud Eesti Kunstiakadeemia suursündmuse ERKI Moeshow 2026 kavandite konkurss. Sel aastal juba 37. korda toimuv ERKI Moeshow ootab konkursil osalema kõiki alustavaid moedisainereid. Kavandeid saab esitada kuni 12. märtsini.

ERKI Moeshow on aastakümnete jooksul kujunenud kohaks, kus värsked ideed saavad suurele lavale ja julged katsetused leiavad oma publiku. Iga-aastane moeetendus toob esile uusi talente ja aitab neil jõuda nii kodumaa- kui ka välismaa publikuni. ERKI Moeshow ettevalmistuse taga on Eesti Kunstiakadeemia tudengid ning tegu on ühe suurima vabatahtlike poolt korraldatud üritusega Eestis. 

„Eesti Kunstiakadeemia vast kõige laiemalt tuntud sündmus ERKI Moeshow on alati olnud sündmus tudengitelt tudengitele – nii ka sel korral,” sõnab tudengite korraldustööd juhendav õppejõud, peaprodutsent Helen Leetsar. “See on noorte disainerite esimene suur lava ja noorte korraldajate esimene suur sündmus. Nende plahvatuslikud ideed ja energia sündmuse keskmes lasevad publikul astuda sammukese lähemale noorte loojate mõttemaailmale ning näha tänast päeva nende pilgu läbi. ERKI Moeshow unikaalsus seisneb julguses ausalt peegeldada ja vabaduses katsetada. Ja nii sünnivad üllatused, mida publik ERKI Moeshow’lt just ootabki.”

ERKI Moeshow kavandite konkursile on oodatud osalema nii Eestis, kui välismaal moe-, disaini- vms. haridust omandavad või juba haridustee lõpetanud disainerid, tingimusel et õpingute lõpetamisest pole möödas rohkem kui kolm aastat. ERKI Moeshow ei piira autorite loomingut, võimaldades vabadust teema ja teostuse valikul. Samas peavad kavandid vastama teatud kriteeriumidele, millega saab tutvuda ERKI Moeshow 2026 reglemendis.

Konkursi tähtaeg on 12. märts kell 23.50, mil lõpeb konkursile esitatavate tööde vastuvõtt. ERKI Moeshow 2026 lavale pääsevad autorid kuulutatakse välja hiljemalt 23. märtsiks ERKI Moeshow kanalites. Samuti võetakse kõigi finalistidega isiklikult ühendust.

ERKI Moeshow on kunagise Eesti Riikliku Kunstiinstituudi ehk ERKI tudengite poolt 1982. aastal esmakordselt korraldatud ja hiljem traditsiooniks kujunenud moeetendus. See oli tollaste kunstitudengite groteskselt mänguline, etenduslik ja seltskondlik väljund, millest kumas omajagu tollaste noorte protestimeelsust. Aastate jooksul on ERKI Moeshow’st kujunenud üks Eesti tuntumaid moesündmusi, mis toob kokku valdkonna huvilised, entusiastid ja professionaalid nii Eestist kui ka välismaalt. ERKI Moeshow laval on aastate jooksul käinud pea kõik Eesti nimekamad moeloojad, sealhulgas Aldo Järvsoo, Tiina Talumees, Xenia Joost, Liisi Eesmaa, Lilli Jahilo, Cärol Ott ja paljud teised.

Veel sarnaseid artikleid


Station Narva
Foto: SADU | Kristjan Taal.

VAATA, KES LISANDUSID Station Narva esinejate hulka!

3.-6. septembril 2026 Narvas toimuva muusika- ja linnafestivali Station Narva muusikaprogrammi esinejate nimestik on täienenud kuue uue artistiga. Festivalil astuvad üles kolmekordne Eesti Muusikaauhindade laureaat SADU, boipepperoni, Skoone ja Planeet Eestist, Soome elektropopi produtsent Malla ning Kosovo multitalent La Fazani.

Kiirelt üheks Eesti edukamaks ansambliks tõusnud SADU seob folgi ja globaalmuusika popiseadete ning teravalt kõnetavate sõnumitega. Tänavuselt Eesti Muusikaauhindade galalt viis grupp koju aasta albumi, aasta ansambli ja aasta debüütalbumi tiitlid.

boipepperoni loominguline haare ulatub tumedast ja otsingulisest klubimuusikast kuni Eesti Spotify esikümnes puhta töö teinud ninaka peotümakani. Lisaks paljudele Eesti muusikutele on ta koostööd tegemas samuti Station Narval esineva Soome house’i ja disco produtsendi Mallaga, esimeseks ühistööks mullu sügisel ilmunud singel “open heart”.

Eesti muusikakriitikute möödnud aasta ühe lemmikalbumi “Inimeste inimene” avaldanud Skoone kostitab narvakaid kiire ja mängulise pungiga, milles jagub mõjutusi hardcore’ist tangoni. Staažikas trummi ja bassi produtsent Planeet toob aga piirilinna oma popiambitsiooniga murtud biidid.

Kosovolane La Fazani paneb kokku hip-hopi, indie, Albaania folgi ja satiirilised sõnumid. Ta on esinenud nii oma kuulsa kaasmaalase Dua Lipa kaasasutatud Kosovo suurimal muusikafestivali Sunny Hill kui ka möödunud aasta Tallinn Music Weekil, kust viis kaasa Telliskivi Loomelinnaku ja Selektor Studio poolt välja antud stuudioauhinna.

Varem avalikustatud Station Narva 2026 esinejate seas on Briti trip-hopi legend Tricky, Islandi elektroonilise muusika ikoon GusGus, Läti etenduskunstnik Elizabete Balčus ning Eesti artistid ALIKA, EiK, mariin k. ja Luurel Varas. Uued esinejad ja kogu Station Narva programm avalikustatakse järk-järgult käesoleva aasta jooksul.

Station Narva 2026 muusikafestivali keskus 4. ja 5. septembril on Narva Muuseum. Mõlemal õhtul ulatub muusikaprogramm ka kultuuriklubisse Ro-Ro. Lisaks muusikafestivalile toimuvad festivalil kunstiprogramm, elamustuurid, linnaruumi-aktsioonid, kogukonnavestlused, narvapärased ühissöömingud ja muu Station Narva klassika.

Station Narva 2026 festivali passid on müügil Piletilevis ja TMW veebipoes.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid