Foto: Mari Volens

“Suur teeskleja” VIIMAST NÄDALAT Kai kunstikeskuses

Kai näitusesaalis on viimast nädalat, kuni 28. novembrini avatud Gabriele Beveridge ja Marge Monko duonäitus “Suur teeskleja”. Sellega seoses toimub näituse viimasel nädalavahetusel Kai keskuses paljugi põnevat. 

Laupäeval, 27. novembril kell 11-15 toimub näitusel lastepäev, kus näitusega haakuvalt suunatakse lapsi mõtlema, kuidas ümbritsevad reklaamid ja seal näidatud tooted meie käitumisharjumusi mõjutavad.

Pühapäeval, 28. novembril kell 14 toimub näituse viimase päeva puhul kohtumine Marge Monkoga.

Pühapäeval, 28. novembril kell 20 toimub näitusesaalis etendus “Kuuvalgus pärast keskööd”. Elina Purde lavastuses kohtuvad ühes kesköises hotellitoas kaks inimest, imeilus naine ja tõre mees. Tunni aja jooksul selgub, et kohtumine pole kaugeltki juhuslik. Vastupidi, selleni on juhtinud sügavad tunded ning aja ja ruumi piire ületav lubadus. Avaneb lugu kaotatud ja taasleitud armastusest. Olgu lisatud, et tegemist on viimase korraga, mil lavastust mängitakse näituse “Suur teeskleja” teoste keskel.

Nagu ikka on Kai kunstikeskus avatud K–P kell 12–18. Pilet näitusele maksab 8€/5€, igal kolmapäeval on sissepääs kõigile soodushinnaga 5€. Kai kunstikeskus asub Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus, aadressil Peetri 12.

Veel sarnaseid artikleid


John Galliano
Foto: Kim Kardashian John Galliano loomingus 2024. aasta Met Galal. | Nick Knight

MET pühendab 2027. aasta moenäituse John Gallianole!

Metropolitani kunstimuuseumi kostüümiinstituudi järgmine suurnäitus keskendub moeloojale John Gallianole – disainerile, kelle loominguline haare on jätnud sügava jälje viimase nelja aastakümne moepilti, kuid kelle karjääri saadab ka üks moemaailma vastuolulisemaid peatükke.

9. maist 2027 kuni 9. jaanuarini 2028 avatud näitusJohn Galliano: Horizons” on esimene suuremahuline muuseuminäitus, mis on täielikult pühendatud Galliano loomingule. Ühtlasi saab temast kolmas elusolev moelooja, kellele Met on suurnäituse pühendanud. Varem on selle au osaliseks saanud Yves Saint Laurent 1983. aastal ning Rei Kawakubo 2017. aastal.

Väljapanek toob kokku Galliano loomingulise teekonna Givenchy, Christian Diori ja Maison Margiela moemajades. Lisaks rõivastele eksponeeritakse visandeid ja tema tööprotsessi arhiiviesemeid, avades disaineri loomemeetodit ning erakordselt lähenemist moele. Kostüümiinstituudi peakuraatori Andrew Boltoni sõnul käsitleb „Horizons” moodi omamoodi kaardistusena – paiku, ajalugu, identiteete ja kultuurilisi viiteid ühendava süsteemina, millest sünnivad Galliano fantaasiarikkad kollektsioonid. Näitus jaguneb kolme ossa – „Bearings”, „Horizons” ja „Atlas of Transformation” –, jälgides Galliano loomingu arengut ideest valmis rõivani.

Samas ei vaata näitus mööda ka disaineri keerulisest minevikust. 2011. aastal vallandati Galliano Diorist antisemiitlike väljaütlemiste tõttu ning järgnenud aastad kujunesid tema jaoks avaliku kahetsuse, sõltuvusravi ja aeglase professionaalse rehabilitatsiooni perioodiks. Met rõhutab, et näitus käsitleb teadlikult ka küsimust, kuidas suhestada loomingulist pärandit eetilise vastutusega.

Kuigi 2027. aasta Met Gala teema pole veel avalikustatud, on üsna tõenäoline, et see lähtub kevadnäitusest endast ning toob Galliano esteetika taas moemaailma keskmesse.

Veel sarnaseid artikleid


Azzedine Alaïa
Foto: Foundation Azzedine Alaïa

Pariisis ootab uus Azzedine Alaïa näitus

Käesoleval nädalal avas Pariisis uksed uus näitus „Azzedine Alaïa et L’Afrique”, mis toob esmakordselt ühte ruumi kokku Tuneesiast pärit legendaarse moelooja loomingulise dialoogi Aafrika mandriga – paigaga, mis jäi teda saatma ka kaua pärast kodumaalt lahkumist.

Fondation Azzedine Alaïa väljapanek keskendub eelkõige disaineri 1988., 1989. ja 1990. aasta kevad/suvi kollektsioonidele, milles peegelduvad looduslikud toonid, punutud raffia ja arhitektuursed vormid. Näitusel eksponeeritud 56 komplekti avavad Alaïa tõlgenduse Aafrikast mitte otsese dokumentatsioonina, vaid isikliku mälupildi ja kujutlusvõime kaudu.

Näituse teisel korrusel on eksponeeritud fotograaf Peter Beardi tööd, mis jäädvustati tema ja Alaïa 1996. aasta Keenia-reisil. Fotod annavad lisakihi disaineri loomingulisele maailmale, näidates, kuidas isiklikud kohtumised ja kogemused kinnistasid tema ammuseid inspiratsiooniallikaid.

Näitus jääb Fondation Azzedine Alaïas avatuks 4. jaanuarini. Seega, kellel on veel selle aasta sees plaanis reis Pariisi, võib selle julgelt oma päevakavasse lisada. Lisateavet näituse kohta leiab Fondation Azzedine Alaïa kodulehelt.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid