A-Galerii aastanäitus suunab pilgu tulevikku

Foto: A-galerii

A-Galerii SEIFIS ja Pika tänava AKENDEL avaneb 1. detsembril eesti ehtekunstnike aastat kokku võttev näitus-müük “MIKROMAAILMAD”.

Aastanäituse korraldamine on kaasaegse ehte- ja sepakunsti tähtsaima kohaliku näitusteruumina A-Galerii jaoks oluline traditsioon. “Meie galerii kunstnike kogukond on justkui sajaliikmeline mikromaailm, mille iga liige loob omakorda enda imetabaseid maailmu. Kord aastas kogunetakse kokku ühisnäituseks, et tunnetada ühtsust, toetust ja lähedust,” ütleb ehtekunstnik ja A-Galerii juhatuse liige Mari Relo-Šaulys.

Aastanäituse kujundaja Merilin Pedastsaare sõnul sai kujundamise puhul lähtekohaks pealkirjast põrgatades vaadelda midagi, mis jääb silmale nähtamatuks. “Põhimaterjaliks valisime paberi ning edasi hakkasime mängima fookusega. Voltimine, lõikamine, rebimine, joonistamine viis meid omamoodi paberi mikromaailmadesse. Ideaalis võiks näitus tervikuna hakata mängima vaataja fookusteravusega, pannes teda tundma kord mikro- kord makromaailma osana, samas suunates tähelepanu kõige olulisemale – ehete mikromaailmale,” lisas ta.

Näitus ise koondab eesti ehtekunstnike viimase aasta põnevamat loomingut ja võtab selle aasta väärikalt kokku. “MIKROMAAILMADE” näitusel müügis olevaid ainulaadseid autoritöid on võimalik soetada terve näituse vältel. Näituse kujundajateks on Kertu Tuberg, Maarja Niinemägi ja Merilin Pedastsaar.

Näituse pidulik avamine toimub 1. detsembril kell 18.00 A-Galeriis. Näitus jääb avatuks 10. jaanuarini 2022.

Sarnased artiklid

Kommentaarid