Stockholmis autasustati viit moeinnovatsiooni Global Change Awardiga

Foto: hm.com

20. märtsil autasustati Stockholmis taaskord viit innovatsiooni Global Change Awardiga. H&M Foundationi annetatud 1 miljoni suurune stipendium jagati ideede vahel, mis aitavad kiirendada moetööstuse üleminekut jäätmevabale ringmajandusele.

Global Change Award on iga-aastane väljakutse innovaatoritele ja oluline konkurss varajase staadiumi innovatsioonidele. Võistlus toimub juba kolmandat aastat ja meelitas sellelgi korral ligi tuhandeid ideid, täpsemalt umbes 2600 ideed 151 riigist. Tegemist on jõulise rahvusvahelise liikumisega, mis soovib luua meie planeedi võimalusi arvesse võtvat moetööstust. Selle aasta ideid analüüsides selgub, et uuendajad on sidunud end ennekõike digilahenduste, nutikate protsesside ja ootamatute materjalide leiutamisega.

12.03-16.03 vahel toimus aadressil globalchangeaward.com online-hääletus, kus igaüks võis anda oma hääle viie võitjaidee toetuseks. Tulemus nagu ka innovatsioonidega seotud tiimid paljastati 20. märtsi pidulikul auhinnatseremoonial, mis toimus Stockholmi raekojas. Auhinnaraha jaotus tiimide vahel järgnevalt:

300 000€: Crop-A-Porter (kestlike materjalide valmistamine saagikoristusjääkidest), USA

250 000€: The Regenerator (puuvilla- ja polüesterkiudude eraldamine, uute kiudude valmistamine), Rootsi

150 000€: Algae Apparel (bioloogiliste kiudude ja nahale kasuliku värvaine valmistamine vetikatest), Iisrael

150 000€: Smart Stich (rõivaste parandamist ja taaskasutamist hõlbustav lahustuv niit), Belgia

150 000€: Fungi Fashion (rõivad, mis valmistatud seeneniidistikest), Holland

„On selge, et tehnoloogia ja mood on liitnud oma jõud, et aidata luua tööstusharu siseselt jätkusuutlikku väärtust. Ärimudel, mida oleme siiani kutsunud kiirmoeks peab muutuma. Elame ajastul, mil kestlikkus on eesmärkidenimekirjas kõrgel kohal. Global Change Award on oluline algatus, et leiada andekaid erinevatest taustsüsteemidest pärit eraettevõtjaid, kes võtavad uuenduslikud ideid ning segavad neid tehnoloogiaga, et luua kehtivat süsteemi häirivaid lahendusi, mis võivad tuua jätkusuutlikku moodi revolutsioonilisi ideid,” ütleb ettevõtmise partner, Accenture’i jaekaubandusega tegeleva osakonna juht Jill Standish.

”Õnnitlen kõiki viit tiimi, kes tõestavad, et innovatsioon ei tunne riigipiire ja võib sündida ükskõik, kelle peas. Tänane päev tähistab võitjatele üheaastase innovatsioonikiirendi algust, mille käigus H&M Foundation, Accenture ja Kuninglik Tehnoloogiainstituut toetavad võitjaid ja viivad nad sellistesse innovatsioonikeskustesse nagu Stockholm, New York ja Shanghai,” tõdeb H&M Foundationi juhatuse liige ja  H&M Hennes & Mauritz AB tegevjuht Karl-Johan Persson. Mainitud kiirendi annab võitjatele oskusi, võrgustiku ja nähtavust oma ideede teostamiseks, edu maksimeerimiseks ja tööstusele ligi pääsemiseks.

Olgu lisatud, et mittetulundusorganisatsiooni H&M Foundation rahastab Stefan Perssoni perekond – H&M grupi asutajad ja peamised omanikud. H&M Foundation ega ka H&M grupp ei võta endale konkursil osalevate ideede intellektuaalomandit ega omanda osakuid. Kõik uuendajad saavad ise otsustada, millist tuge nad oma idee edasiarandamisel vajavad.

Sarnased artiklid

Kommentaarid