SG79 | STHLM – fotograafia ja parfüümikunsti sümbioos

SG79 | STHLM – fotograafia ja parfüümikunsti sümbioos

Foto: SG79 | STHLM

Täna tundus olevat õige aeg teha virtuaalne kiiduavaldus ühele nišiparfüümimärgile, mille me mõni aeg tagasi avastasime ei mujalt kui Fotografiska Tallinna kingipoest. Natuke taustauuringut ning saime teada, et esmapilgul arusaamatu nimega, kuid meeldejääva kujundusega pudelite taga on Rootsi parfüümimärk, mis sündinud inspiratsioonist, mida tekitavad tunnustatud Rootsi fotograafi Dawidi tööd.

Aga alustame näiteks parfüümimärgi nimest. SG79 | STHLM nimi märgib midagi väga lihtsat – SG 79 viitab tänavale, konkreetsele majale, kus lõhnade ideed sünnivad – Sibyllegatan 79 Stockholmis. Märgi parfüümikollektsiooni kuulub täna 12 parfüümi, mis valmivad Givaudani ja Mane’i – kahe silmapaistva Prantsuse parfüümimaja – juures. Parfüümikunstnikud alustavad loominguprotsessi ühe Dawidi fotoga, millest inspireerituna arendavad välja lõhnaakordid – uue aroomi tipunoodid, süda ja baas peegeldavad parfüümikunstnikele just seda fotot, mida kannab hilisem parfüümipakend. See on hetk, mil fotokunstniku visuaalne looming räägib parfüümikunstniku erksate lõhnameeltega. Parfüümide minimalistlik pakend ja arhitektuurne pudel jäävad ise tahaplaanile, lastes parfüümil domineerida.

Olgu ka lisatud, et SG79 | STHLM ei ütle ette, kas tegemist on naiste- või meesteparfüümiga – postmodernismi eestkõnelejatena ütlevad lõhnameistrid, et see on sinu otsustada. Kaheteistkümnest eriilmelisest lõhnast koosnevas seerias on parfüümide nimedeks lihtsalt numbrid – No.1, 2, 3, 4, 6, 7, 16, 17, 19, 21, 22, 23 ning nende hulgas on nii feminiinsemaid kui ka maskuliinsemaid noote.

Lisaks eelmainitud Fotografiska kingipoele on SG79 | STHLM parfüümid saadaval Tallinna ja Tartu Kaubamajas, I.L.U. Rocca al Mare ja Ülemiste kauplustes, samuti Nautica ja Tartu Kvartali Tradehouse’is. Suurima valiku leiab aga Scandinavian Brandsi veebipoes. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid