Riina Varol ja sinised täpid

Foto: Riina Varol

17. jaanuarist on Stella Soomlais stuudios avatud fotograaf Riina Varoli näitus “The Blu Dot”, mille näol on tegemist kõige muu kui traditsioonilise fotonäitusega.

Riina Varol on küll ennekõike tuntud moe- ja portreefoto valdkonnas, kuid kunstilises väljenduses endale meediumite osas piiranguid ei sea, liikudes fotomanipulatsioonide, graafika, maali, skulptuuri, ruumi- ja tajupõhiste installatsioonide ning performance’i väljal. Varol keskendub oma loomingus tajudele, (ala)teadlikele protsessidele ning animistlikule ja taoistlikule maailmakäsitlusele, loodusele ja loomusele.

Nii on ka “The Blu Dot” hoopiski omamoodi meditatiivne meeleharjutus, mis keskendub loomuliku elukeskkonna otsingutele, tajudele ja ühendusele sisemiste indikaatoritega. Prussiasinine värviteraapia on toodud nihestatud pindadele läbi keemiliste fotosensitiivsete protsesside. Pilk on kinnitunud asukohaspetsiifilisele orgaanilisele või tehnoloogilisele kommunikatsioonivõrgustikule ja salvestunud läbi päikesevalguse sügavtrükipaberile. Mitmedimensioonilised ja enamjaolt monotüüpsed valguskonservid on toodud vaatajani Tallinnast, Pärnust, Väimelast ja Napolist.

Näitus “The Blu Dot” jääb Stella Soomlais stuudios avatuks 19. veebruarini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid