Tõnu Runneli näitus “Jutustusi Gröönimaast”

Foto: Tõnu Runnel

Täna saame rõõmustada kõiki metsikuma looduse austajaid ühe näituseuudisega. Nimelt on 20. septembrist avatud Stella Soomlaisi stuudios fotograaf Tõnu Runneli fotonäitus “Jutustusi Gröönimaast”.

Tõnu Runneli pildid vaatlevad tavaliselt igavest argipäeva ja ruumi meie ümber – olgu siis linnahoovides või väikeste maakohtade maastikes. Tema seekordne näitus on aga sellesama vaatleja tõstnud sootuks teise olustikku – Gröönimaale. Südasuvine pikk süstaretk külma väikemandri lõunaotsa andis võimaluse seda kummalist, õhukese inimkohaloluga maad põhjalikult tundma õppida. Tavaliste reisifotode asemel vaatlevad pildid Gröönimaa eluolu, inimese jälgi vaenulikuvõitu kliimas. Avamist saadab autori jutuõhtu, kus ta kannab ette katkeid reisipäevikust ja räägib lisaks juurdeloetud tausta Gröönimaa kohta.

Tõnu Runnel on ettevõtja, disainer, fotograaf ja kirjamees. “Jutustusi Gröönimaast” on tema kolmas isikunäitus. Lisaks tulevad galeriis müügile Tõnu Runneli EESTI-sarja postkaardid ning väike valik raamitud fotosid Tallinna ja Tartu linnaruumist.

Tõnu Runneli näituse “Jutustusi Gröönimaast” avamine toimub 20. septembril kell 18:30. Näitus jääb avatuks kuni 30. oktoobrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid