PILK MINEVIKKU: kaadrid 1950ndate kõrgmoe maailmast

PILK MINEVIKKU: kaadrid 1950ndate kõrgmoe maailmast

Foto: Mark Shaw

Tundub, et vanaaegsete moefotode näituste trend on hoogu saanud ka Eestis väljaspool, sest Pariisis avati hiljuti Mark Shaw’ teemakohane retrospektiivnäitus. Erinevus on muidugi selles, et samal ajal, kui Eestis pildistas Boris Mäemets parimat, mida Nõukogude Eestis saada oli, jäädvustati Pariisis juba haute couture’i.

Näitus „Mark Shaw, Paris Haute Couture” esitleb külastajatele põnevat 1950ndate ja 1960ndate Pariisi kõrgmoe kaadritagust maailma ning Shaw’ fotodest paljud on ainukesed, mis tänaseks sellest moeperioodist säilinud. Kokku 50 fotot annavad väga hea ülevaate toonasest väljapeetud ja glamuursest moemaailmast ning meenutavad isegi kerge heldimusega neid aastaid, mil moeetenduste esiridades ei istutud, filmimis- ja pildistamisrežiimil nutitelefon käes, vaid tõeliselt nauditi moodi.

Kellele Mark Shaw’ nimi ehk nii tuttav ei ole, siis omal ajal oli tegu vägagi kuulsa fotograafiga, kes jäädvustas moefotosid nii ajakirjadele Harper’s Bazaar kui ka Mademoiselle. Samuti oli ta tuntud kuulsuste piltnik, kellel oli au pildistada näiteks Kennedyte perekonda, aga ka selliseid

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid