PILGUD SIIA! Gerda Miller tuli välja omanimelise moebrändiga

PILGUD SIIA! Gerda Miller tuli välja omanimelise moebrändiga

Foto: Krõõt Tarkmeel

Portailile absoluutselt mitte võõras meigikunstnik Gerda Miller on välja tulnud omanimelise moemärgiga, millest leiab orgaanilisest puuvillast monokroomseid T-särke ja pusasid täiskasvanutele ja lastele ning mille muudab äratuntavaks Gerda Milleri signatuur-luukere.

„Mõtet omanimelisest brändist hakkasin mõlgutama kohe, kui valmis minu logo,” räägib Gerda. Aasta oli siis 2015, kuid toodete valmimine vajas veel paar aastat hoovõttu. Peamiselt nägi naine vaeva, et leida võimalikult jätkusuutlik materjal, millest tooteid valmistada. „Täna on kõik meie T-särgid ja pusad Earth Positive märgistusega, mis tähendab, et tooted on eetilise kaubanduse põhimõtteid jälgides valmistatud orgaanilisest puuvillast, on kliimaneutraalsed ning sobivad veganitele,” selgitab Gerda ning lisab, et näeb selles projektis oma panust moe jätkusuutlikumasse tulevikku. 

Gerda Milleri moemärgi esimesed T-särgid ja pusad valmisid mustade ja valgetena, sest ühelt poolt on tegemist populaarsemate värvidega nii T-särkide kui pusade puhul, teisalt on siin taga praktiline ametialane põhjus. Nimelt kannavadki meigikunstnikud peamiselt musta ja nii sai Gerda oma värsket loomingut ka ise testida. Puhtaid toone armastav naine aga kinnitab, et lisaks mustale ja valgele ei saa välistada tulevikus ka teisi värvitoone ning muid moeesemeid. „Juba praegu saab näiteks dressipükse ette tellida,” lisab ta.

Kõiki Gerda Milleri moeesemeid kaunistab autori loodud brändile omane luukerelogo. „Mulle on luukered lapsest peale meeldinud ning need on saatnud mind läbi elu,” selgitab naine. Enda üllatuseks avastas ta, et ka paljud tänapäeva lapsed on suured luukerede austajad ning sellest küpses idee hakata pakkuma tooteid ka neile. Nii ongi hetkel valikus lisaks tavapärastele täiskasvanute suurustele T-särgid 7–8 ja 11–12 aasta vanustele lastele, peagi on lisandumas ka väiksemad numbrid.

Ühes esimeste toodetega valmisid Gerda Milleri moemärgi pilkupüüdvad kampaaniafotod, mille jäädvustas Krõõt Tarkmeel ning stilistika eest vastutas Marion Laev. Loovjuhtimise ja loomulikult ka meigikunstniku ülesanded jäid Gerdale endale.

Kõik Gerda Milleri moemärgi tooted on saadaval gerdamillershop.etsy.com ning peatselt ka pop-up ürituste raames Gerda Milleri stuudios Telliskivi Loomelinnakus. Samuti saab tooteid soetada otse Instagrami-kontolt @gerdamiller.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid