GALERII: Laura Nestor esitles Fotografiskas oma uut kalendrit

GALERII: Laura Nestor esitles Fotografiskas oma uut kalendrit

Foto: Jelena Rudi

5. detsembri õhtul esitles moe- ja reklaamifotograaf Laura Nestor oma 2020. aasta fotokalendrit. Üritus toimus Fotografiska Tallinnas, kus esitluse järel sai avatud ka maailmakuulsa fotograafi Vincent Petersi näitus.

Näituse avamisele saabunud foto- ja sisekujundusehuviliste seas oli nii Laura Nestori sõpru, koostööpartnereid kui talendi kauaaegsed austajad. Teiste hulgas saabusid uut kalendrit uudistama Universal Music Baltic juhid Leen Kadakas ja Margus Varusk, moeportaali Portail.ee asutajad Aljona Eesmaa ja Helene Vetik, meigikunstnikud Reet Härmat ja Gerda Miller, lauljad Hanna-Liina Võsa ja Maria Listra.

Laura Nestor on fotograafina töötanud 20 aastat, tegelenud peamiselt lavastusfotoga, pildistanud lugematul arvul ajakirjade kaanefotosid ja reklaampilte. Laura on koostanud mitmeid isikunäitusi ja on välja andnud kalendreid ja raamatuid. Laura Nestori stiili representeerib otsekohene värvimaailm ning ilu tõlgendamine pop-kunsti joonega, mida kohtab ka värskes kalendris.

“Kalender on fotograafile hea väljund oma tööde eksponeerimiseks”, väidab Laura. Spetsiaalselt selle kalendri jaoks pildistatud fotodel on loodud värvikad fantaasiad, mille keskmeks on huuled ja neid ümbritsev põnev detailne maailm. “Huule motiiv on minu varajasemas loomingus olnud läbiv. Ikka ja jälle tuleb see kusagilt eriliselt esile. Otsustasin seda rütmi jätkata.” Uue kalendi fotoseerias näemegi, kuidas üks objekt saab läbi visuaalsuse erinevaid tähendusi – agressiivne, õõvastav, kaunis, nunnu, ahvatlev, intiimne.

Kalendriprojekti naiskonnas oli lisaks Laurale veel meigikunstnik Erle Taklai. Kalendri kujundas Helene Vetik. Fotoseeria valmimisele aitasid kaasa ka Eesti parimad modelliagentuurid MJ Models ja AL Model Management.

Muide, Laura Nestor Photography 2020 kalendris ei ole kasutatud plastikut, üksnes paberit. Samuti on kalender hiljem kas üleni või pilt haaval sisekujunduses kasutatav ja säilitatav.

Kalender ise on eksklussiivselt müügil ainult Telliskivi Loomelinnaku südames asuvas rahvusvahelises fotograafiamekas Fotografiskas. Suureformaadilise A3 seinakalendri hinnaks on 21 eurot. Lisaks kalendrile on müügil samast pildiseeriast tehtud postkaardid.

Vaata fotosid toimunud kalendriesitlusest allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid