Ood Jil Sanderile

Foto: Jil Sander

Jil Sander on tõenäoliselt moodsa aja kõige mõjukam sakslannast moedisainer. Lisaks sellele on Jil Sanderi minimalism, lihtsus, aga ka enesekindlus omadused, mis on kogunud sellele nimibrändile austajaid kogu maailmast.

Nii neil kui ka lugematutel teistel põhjustel on alates 4. novembrist Frankfurdi Museum Angewandte Kunstis avatud just nimelt Jil Sanderile pühendatud näitus, mis kannab nime „Jil Sander. Present tense”. Näitus on kokku pandud koos 73-aastase disaineri endaga ning muuseumi külastajaid ootavad ees muljetavaldavad installatsioonid ja multimeediaekspositsioonid, samuti Jil Sanderi ikoonilised moeesemed, elutarkused ja kampaaniafotod. Näitus on mõtteliselt jaotatud erinevatesse sektsioonidesse ning teemad varieeruvad moelavadelt backstage’i ja moefotodeni, kunstist arhitektuurini. Muide, tegemist on Jil Sanderi esimese soolonäitusega üldse.

Näitus „Jil Sander. Present tense” jääb Frankfurdi Museum Angewandte Kunstis (Schaumainkai 17) avatuks 6. maini 2018. Seejärel reisib näitus New Yorki, Tōkyōsse ja Sŏuli. Uuri lisa Museum Angewandte Kunsti kodulehel.

Sarnased artiklid

Kommentaarid