Oksana Tandit esitles andekatele naistele pühendatud kollektsiooni

Oksana Tandit esitles andekatele naistele pühendatud kollektsiooni

Foto: Olga Makina

Möödunud nädala kolmapäeval esitles Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis oma värsket sügiskollektsiooni Eesti üks omanäolisema käekirjaga disainereid, Oksana Tandit. Igapäevast ajatut klassikat ja kõrgmoodi ühendav kollektsioon pidas dialoogi ajas legendaarse Itaalia moelooja Elsa Schiaparelliga moe ja ilu teemadel, olles ühtlasi pühendatud kõikidele andekatele naistele.

„Kollektsiooni idee sündis suvel, kui olin lugenud Elsa Schiaparelli autobiograafiat „Shocking life“. Leidsin meie vahel palju sarnasusi – oleme mõlemad sündinud septembris ning ka karakterilt julged, improvisaatorid, vabaduse armastajad ja hea huumorimeelega. Otsides meie loomingus paralleele, tulevad pähe sõnad originaalne, aga kantav, ning julge ja pilkupüüdev, aga samas klassikaline. Värvidest on mulle alati meeldinud särtsakas fuksia nagu ka Rooma legendaarsele moeloojale, aga Elsa raamatust sain idee katsetada näiteks ka sinise-oranži kombinatsiooni, mida uues kollektsioonis kohtab,“ rääkis Oksana Tandit.

Kollektsiooni läbivaks märksõnaks on Oksana sõnul lehvid – suured ja väiksed, sametist lakknahani. Disainerile omaselt on kasutatud luksuslikke kvaliteetkangaid nagu siid, samet ja peenvill, värvidest kohtuvad omakorda klassikaline must ja mustvalge ruut külluslike sügistoonide ja erksa fuksia, punase, oranži ja sinisega.

Nii leiabki kollektsioonist musta elegantse joonega pükskostüümi, mille teevad pilkupüüdvaks kangasse sulanduvad valged täpid ja nendega täiuslikult sobitatud valged pärlnööbid, samuti trendikad ruudukangast lühikesed püksid pintsakuga, mille taskuid kaunistavad sametist lipsudetailid. Otse sügisese Rooma tänavatele viib ploomilillast sametist pükskostüüm sinepirohelise siidpluusiga. Kollektsioonist ei puudu ka klassikalised korsett-tüüpi kokteilikleidid ja vabalt langevad lendlevad kleidid erilisteks sündmusteks. “Kes aga soovib end tunda tõelise diivana, neile on fuksiaroosa pika siidkleidi südamekujulise kaeluse ja efektse lipsudetailiga, mis samuti iseloomulik Elsa Schiaparelli ajastule,” lisab Oksana.

Kollektsiooni esitlusel täiendasid rõivaid ka Riina Õun kindad ja Marita Lumi originaalehted A-Galerii valikust.

Vaata fotosid toimunud moeõhtust allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid