FOTOD: Eile avati galeriipood Estonian Design House+

FOTOD: Eile avati galeriipood Estonian Design House+

Foto: Kevin Loigu

Eesti Disainerite Liit on algatanud projekti „Fööniks“, pakkumaks disaineritele platvormi koroonaaegsel perioodil oma loomingu tutvustamiseks. Selle raames on nüüdsest Tallinna vanalinnas, Suur-Karja 14 aadressil kaks korrust täidetud hoolikalt valitud moe- ja sisustusbrändidega Eestist. Kogu projekti märksõnadeks on aeglane mood ja jätkusuutlikkus.

“Kui kümmekond aastat tagasi loeti disainis kõige tähtsamaks vormiilu ja stiili ning trendidest kinnipidamist, siis täna on aina olulisemaks muutunud info protsessi enda ning materjalide päritolu kohta: kas on ka taaskasutatavad ja loodussõbralikud, missugused on sotsiaalsed näitajad tootmisprotsessis jne. Estonian Design House+ uue galeriipoe väljapanekus näeme palju taaskasutusprintsiipidest lähtuvaid tooteid, sealhulgas spordirõivaid ja pesu, mis on valmistatud kalavõrkude taastoodetud kiududest, hirvenaha jääkidest saapaid ja kotte, autokummidest tenniseid, teksaniidist kampsuneid, vildist sisustustooteid ning ka rõivaid, mille lähtematerjaliks on plastpudelid. Ei puudu ka istmed, mis on valmistatud kasutatud rulalaudadest,” rääkis Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu juht.

Estonian Design House+ värskelt avatud galeriipoes on teiste seas oma loominguga väljas Eve Hanson, August, Piret Loog, Tanel Veenre, Kelpman Textile, Süsimust, New Vintage by Kriss, Reet Aus, KIRA Shoes, Karl Joonas Alamaa, Stella Soomlais. 

Uus galeriipood on avatud E-R kell 11-19 ning L kell 11-17 Tallinna vanalinnas, aadressil Suur-Karja 14.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid