Norra populaarseim jazzvokalist esineb Jazzkaarel

Foto: Pressifoto

11. oktoobril esineb esmakordselt Eestis Norra populaarseim pop-jazz lauljatar Silje Nergaard koos silmapaistva jazzpianisti ja helilooja Espen Bergiga. 9.-15. oktoobrini ja 3. novembril toimuval jazzifestivalil Jazzkaar tähistab Nergaard oma 30ndat loomingulist tegevusaastat esitades armastatumaid palasid uutes versioonides. Müüki tulevad ka festivali päevapiletid ja festivali pass.

Tänaseks on 16 albumit avaldanud vokalisti ja helilooja Silje Nergaardi tähelend olnud täis hiilgavaid saavutusi. Lauljatar astus muusikatööstuse rambivalgusesse 16-aastaselt pälvides rahvusvahelise tähelepanu looga “Tell Me Where You’re Going”, mille ta salvestas koos kuulsa Ameerika kitarristi Pat Methenyga. Suurim edu saatis lauljatari 2001. aastal välja antud albumit “At First Light”, mis on Norra enimmüüdud jazzalbum läbi aegade. Ühtlasi on vokalist teinud silmapaistvat koostööd legendaarsete artistidega nagu Al Jarreau, Toots Thielemans ja Morten Harket ansamblist A-Ha. 2008. aastal salvestas lauljatar albumi ka maineka pop-jazz orkestriga The Metropole Orkest, albumi nimilugu “A Thousand True Stories” pälvis Grammy nominatsiooni.

Nergaardi on Eestisse esinema oodatud juba aastaid: “Rõõmustame, et Jazzkaare programmis särab sel aastal Skandinaavia üks enim hinnatud vokaliste Silje Nergaard koos Norra tunnustatud pianisti Espen Bergiga. Kindlasti aitab Silje Eestisse tulekule kaasa olukord, kus muusikutel on tavapärasest natukene rahulikum aasta ning Eesti ja Norra on seni pigem positiivsed näited COVID-19 viirusega toimetulemisel,” rõõmustab festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm duo esmakordse kontserdi üle Eestis.

Eestis esitab Silje Nergaard lugusid maikuus välja antud omanimeliselt kogumikalbumilt, mis sisaldab hoolikalt valitud pärleid lauljatari parimatest paladest. Album on salvestatud koostöös auhinnatud jazzpianisti Espen Bergiga, koos tervitatakse jazzipublikut oktoobrikuus Tallinnas ja Tartus. Espeni mänguline ja dünaamiline virtuoossus laseb Silje kaunil häälel särada helimaastikul, mida iseloomustab pehme ekspressiivsus. Intiimsetel kontsertidel kõlavad ballaadilikud lood nagu “Be Still My Heart”, “The Waltz”, “Japanese Blue”, “Tell Me Where You’re Going” jmt hitid.

Silje Nergaardi ja Espen Bergi duokontserdid toimuvad Jazzkaarel 11. oktoobril Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja 10. oktoobril Tartus Heino Elleri Muusikakooli saalis.

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 9.-15. oktoobrini 2020 Tallinnas, Tartus ja Pärnus ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. Uuenenud programmiga tutvu festivali kodulehel. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare tegemistel hoia silma peal Facebookis ja Instagramis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid