Nimetu BYREDO

Nimetu BYREDO

Foto: BYREDO

Rootsi parfüümimaja BYREDO on alati suutnud teistest eristuda. Olgu siis minimalistlike pakendite või originaalsete parfüüminimede poolest. 10. tegutsemisaastal otsustas parfüümimaja teha veel ühe originaalse käigu ja anda tähtpäeva puhul välja parfüümi, millel nime hoopis polegi. Vähemalt hetkeni, kuni parfüüm endale omaniku leiab.

Pealtnäha justkui tühja sildiga unnamed perfume on BYREDO-l esimene, mille etiketilt, ilmselgetel põhjustel, ei saa välja lugeda või aimu saada sellest, millise lõhnaga võiks tegu olla. Näiteks on Byredo senised lõhnad tähistanud midagi konkreetset: Blance lõhna lihtsust ja puhtust, karget valget värvi. La Tulipe kandnud endas tulbinoote ja Gypsy Water rikkalikke lillearoome. BYREDO nimetu parfüüm jätab aga fantaasiale palju ruumi ning kuigi parfüümimaja asutaja ja tähtpäevaparfüümi looja Ben Gorham ei taha anda lõhna olemusest liiga palju vihjeid, reedab ta siiski, et parfüüm on meeldivalt värske, kergelt puuviljane ning isegi piprane, millele paneb viimase punkti puidune noot. Ennekõike rõhutab lõhna looja Gorham, et antud parfüümi eesmärk ei olegi lõhnata „mingit kindlat moodi”, vaid kujuneda just selliseks, millisena kandja seda tahab.

Lisaks sellele, et iga kandja saab oma lõhnameeltest lähtuvalt BYREDO uue parfüümi enda omaks teha, saab meeldiva üllatusena iga BYREDO nimetu parfüümi soetaja kaasa ka personalization kit’i, mis sisaldab piisavas koguses tähti, võimaldades parfüümi nimetada just nii, nagu kandja seda soovib. Enam lihtsamat viisi omanimelise parfüümi valmistamiseks ei kujuta me ettegi.

Ning, mis te arvate, millise nime panime BYREDO tähtpäeva lõhnale meie? Loomulikult ühe BYREDO tähtpäeva paiku ilmavalgust näinud portaali järgi. Lubage esitleda – BYREDO Portail. Vaata meie parfüümi sünnilugu ka allolevast galeriist!

dsc01813

Limiteeritud koguses välja antud BYREDO nimetu parfüüm on saadaval kahes suuruses: 50 ml (101 €) ja 100 ml (153 €).

Eestis saab BYREDO nimetut parfüümi soetada eksklusiivselt Cremé de la Cremé’i butiigist, mis asub Viru Keskuse 1. korrusel.

*Artikkel on valminud koostöös Cremé de la Cremé’iga.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid