5 PARFÜÜMI, mida sügishooajal oma ilukabinetti lisada

5 PARFÜÜMI, mida sügishooajal oma ilukabinetti lisada

Foto: Crème de la Crème

Kui suvi asendub sügisega, siis tunned seda esmajoones lõhnast, kargest sügislõhnast. Öeldakse ju ikka, et fall is in the air. Just sellest sügislõhnade temaatikast inspireerituna võtsime ühendust Crème de la Crème’i haute parfumerie butiigiga ning uurisime parfüümistilistilt Kai Laidlalt, millised on need lõhnad, millega on sobivaim saabuvasse sügisesse astuda.

„Alustaksin sellisest parfümeerist nagu Olivier Cresp, kes on loonud menukaid parfüüme, näiteks Kenzo L’Eau par Kenzo ja Thierry Muglery Angel, ning on soovitanud kasutada erinevaid parfüüme erinevatel puhkudel ja aastaaegadel. Ta on öelnud, et ideaalne lõhnagarderoob koosneb vähemalt viiest kuni kuuest parfüümist,” valgustab meid Kai. „Sellest mõttest ajendatuna pakubki Crème de la Crème välja viis kõrgparfümeeria meistriteost, mis sobivad saabuvasse sügisesse ideaalselt.” Olgu lisamärkusena öeldud, et allpool loetletud nišiparfüümid sobivad nii naistele kui ka meestele, ja miks mitte partnerite vahel jagamiseks.

Maison Francis Kurkdjian Petit Matin    

Maison Francis Kurkdjiani parfüümimaja Pariisi hommikutest inspireeritud parfüüm sisaldab puiduseid, tsitruselisi ning lillelisi lõhnanoote. See on värske, karge, puhas ja ergutav parfüüm, − ideaalne kaaslane, millega päeva alustada.

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir

Sama parfüümimaja parfüüm Grand Soir on inspireeritud jällegi romantilistest Pariisi õhtutest, sisaldades idamaiseid, puiduseid ning ambraseid lõhnanoote. Grand Soir on soe, sügav ja salapärane, mis teeb temast ideaalse parfüümi pidulikule õhtusöögile.

Robert Piguet Oud Délice

Jällegi kergelt idamaiste nootidega parfüüm Oud Délice sisaldab kuhjaga puiduseid ja ambraseid komponente, millele annavad isuäratavust mesi, karamellinoodid ja viigimari. See on sügav ja pulbitsev parfüüm, mida tuua ilukapist välja mõneks eriliseks kohtinguõhtuks.

Stephane Humbert Lucas Taklamakan

Sise-Aasias asub 270 000-ruutkilomeetrine liivakõrb Taklimakan, mis on ajalooliselt tuntud ka ühe osana Siiditeest (seesama, mille kaudu Hiinast vürtse Pärsiasse, Kreekasse ja Rooma veeti). Sellest piirkonnast ning piirkonna ajaloost on inspireeritud ka Stephane Humberti Lucas Taklamakan, mis on ühelt poolt kuiv, teisalt elegantselt vürtsikas, lisaks magus ja puidune. Taoline rikkalikkus teeb Lucas Taklamakanist ideaalse parfüümi oma isiksuse rõhutamiseks, kas või tähtsal ärikohtumisel.

Editions de Parfums Frederic Malle Une Rose

Editions de Parfums Frederic Malle’i parfüümimaja on loonud tõelise naudingu kõigile roosiarmastajatele. Une Rose’i parfüümi taga on parfümeer Edouard Fléchier, kes on lõhna sees tuntava roosi teinud äärmiselt tõetruuks tänu trühvliseene ja punase veini sette lõhnaakordidele. Une Rose parfüüm on justkui maalähedane roos ühes juurte, varre, okaste, lehtede ning õitega. See parfüüm on väärikas, sensuaalne ja külluslik – ideaalne parfüüm nii päevaks kui ka ööks, eesootavast sündmusest olenemata.

Galerii

Kommentaarid