Moestilistika tudengid avavad triibunäituse

Foto: Riina Varol

Täna, 6. detsembril kell 19.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia IV kursuse moestilistid T1 kaubanduskeskuses näituse “Triip”, mis on tudengite interpretatsioon looduslikule ja linnatriibule.

Kaubanduskeskuse 2. korrusel näeb triibu tõlgendust erinevates meediumites, mida seob kokku sõna mood: foto, illustratsioon ja ruumikujundus. Tudengeid juhendanud õppejõud Maiu Rõõmus ütles, et triip on liikunud loodusest linna läbi arengu ja muutuste. “Näitusel kombivad tudengid endast väljaspool maailma, üritavad loodust ja tehismaailma siduda ning paiskavad selle välja uutes kombinatsioonides,” lausus Rõõmus.

Nii nagu triibumuster on unikaalne, on ka iga inimene individuaalne, nii nagu loomad hoiavad karjas kokku, on ka ühiskonnas märgata suurlinnastumist. Inimesed koonduvad, mis toob kaasa kiirustamist, pidevate probleemide lahendamist, mis omakorda tekitab stressi ja ükskõiksust. Et tunda ennast ühiskonnas kaitstuna, vajaliku ja ilusana, ehime ennast riietega ja loome enda ümber mustreid. Mida närvilisem hing, seda rohkem on ihalus korrapärasuse järgi. Sirge triip sümboliseeribki rangust, mis peegeldab vaoshoitust ja kontrollitud käitumist. Nii neid kui teisigi triipudega seotud teemasid antud näitus lahkabki. 

Näitusel on väljas järgnevate tudengite tööd: Liina Raidoja, Mari Riina Mölder, Kadri Vahar, Jasmin Isabel Kaunismäe, Triin Uustalu, Svea Paju, Piret Suviste, Hanna Saagpakk ja Katriann Kaasik.

Näitus “Triip” jääb T1 kaubanduskeskuse 2. korrusel avatuks 31. jaanuarini. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid