Foto: Versace kevad/suvi 1993 | Richard Avedon.

MoeKunstiKino esitleb filme moemaailma telgitagustest

Oktoobri alguses stardib Tallinnas ja Tartus juba 8. korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino, mis pakub ka sel aastal huvilistele mitmekesist filmivalikut moemaailma telgitagustest. Linateoste peategelaste hulgas on näiteks tuntud moeloojad Gianni Versace, Vivienne Westwood, Olivier Rousteing ning Jean Paul Gaultier. 

“Seekordse festivali iseloomustavaks märksõnaks on aeg,” sõnab festivali juht Helen Saluveer. “Filmides saab jälgida oma aja tõelisi meistreid, kelle tegevus on moevaldkonda oluliselt muutnud. Ning samal ajal ka eksperte, kelle loometegevuses on aeg väga oluline faktor – imeliste tulemuste saavutamiseks on vaja aega võtta ja väärtustada.”

Filmiseanssidele teevad sissejuhatuse kodumaised moeeksperdid Xenia Joost, Tanel Veenre, Anu Samarüütel, Aljona Eesmaa ja teised.

Enne dokumentaale jõuavad kinoekraanile Estonian Fashion Festivali Antoniuse moeetendusel osalenud kodumaistest moeloojatest valminud minifilmide seeria “Creativity Realms”, mille autoriks on Jo Nurm. “Creativity Realms” kutsub publikut kogema maailma, mis on täis inspiratsiooni ja psühholoogilist mõtestamist, pakkudes ainulaadselt lähedast vaadet kunstniku loomeprotsessile,” sõnab autor.

MoeKunstiKino seansid toimuvad 3.-8. oktoobrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on tänasest müügil kinode kassades ja veebilehtedel. Täpsem info www.moekunstikino.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader filmist "Casablanca".

Tartuff kuulutas välja tänavused vabaõhufilmid

Kus siis veel kui mitte Tartuffil saab näha midagi nii eksootilist nagu Filipiinide filmikunst. Just sellest kaugest riigist pärit draama „Sunshine” toob suurele vabaõhuekraanile PÖFFi armastusfilmide festival, mis avatakse 4. augustil Tartu Raekoja platsil. 

Berliini filmifestivalil parima noortefilmi Kristallkaru võitnud linateos jutustab teismelisest iluvõimlejast, kes avastab enne olümpiamängude katsevõistlust, et on rase – riigis, kus abordid on keelatud. „Pole võimalik vaikida, kui sa kuuled kõiki neid hirmsaid lugusid,” on öelnud režissöör Antoinette Jadaone ise oma filmi kohta, mis põhineb intervjuudel rasedaks jäänud või selleks tehtud filipiini teismelistega, keda ei toeta sellises olukorras isegi nende oma vanemad, rääkimata seadusest. „„Sunshine” ei jäta kedagi ükskõikseks,” kirjutab Tartuffi programmijuht Edvinas Pukšta filmi saateks.

Kokku tuleb festivali ajaks Tartusse kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos tasuta näitamisele 12 filmi. Nende seas film, mis küsib, kuidas armastavad ja mida kardavad noored inimesed ühes maailma suurimas linnas Soulis, kus on üle 10 miljoni elaniku? Vastuse annab oma romantilises komöödias „Armastus suurlinnas” Lõuna-Korea režissöör E.oni. Tema film esilinastus eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil ja kogus Lõuna-Koreas ligemale miljon vaatajat.

Ühe pealtnäha ideaalse suhte mürgiseks muutumise anatoomiat käsitlevad oma romantilises komöödias Armastan sind igavesti” USA režissöörid Cazzie David ja Elisa Kalani. „Värske ja stambivaba,” on iseloomustanud seda maailma filmitööstuse juhtivaid väljaandeid Variety. 

Spordisõpru võiks rõõmustada Horvaatia režissööride Danilo Šerbedžija ja Ljubo Zdjelarevići film „Midagi enamat kui mina”, mis jutustab korvpallilegend Dražen Petrovićist, kelle pühendumine korvpallile oli nii suur, et sellest sai ühtaegu nii tema suurim armastus kui needus. Muide, oma elu viimase mängu mängis üheks Euroopa kõigi aegade andekaimaks korvpalluriks peetud mees 1993. aastal Eesti koondise vastu. 

Juba varem välja kuulutatud filmidest jõuavad Raekoja platsi vabaõhuekraanile Richard Linklateri „Uus laine”, mis ühtlasi avab festivali, ning armastusfilmide klassikat esindavad Charles Chaplini „Kullapalavik”, Michael Curtize „Casablanca”, Jacques Demy´ „Cherbourg´i vihmavarjud”, Claude Lelouchi „Mees ja naine”, David Lynchi „Loomu poolest metsikud”, Richard Linklateri „Enne päikesetõusu” ja Baz Luhrmanni „Romeo ja Julia”. 

Dokumentaal- ja lastefilmide programm linastub Tartu Elektriteatris.

Juba 20. korda toimuv Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival Tartuff leiab aset 4.–9. augustini. Traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta.

Vaata Tartuffi filmide kohta lisa tartuff.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader „Tüdruk trammis“ videost.

Kes on see tüdruk seal trammis?

Muusik INGER on avaldanud muusikavideo loole “Tüdruk trammis” – palale, mis pärineb tema tänavuselt aprillis ilmunud albumilt “Armastatuna”. See lugu ei vii sind mitte ainult trammireisile läbi Tallinna, vaid ka rännakule omaenda mõtetesse, igatsustesse ja unistustesse. Just sellistesse, mis võivad sündida täiesti tavalise hommikusõidu ajal.

“”Tüdruk trammis” on kindlasti üks mu lemmikuid kogu albumilt – see on mõnus, suvine ja helge,” räägib INGER. Video võtted said alguse varavalges Balti jaamas. “Olime platsis juba kell 5:45 ja jagasime oma muusikat esimestele trammisõitjatele. Inimesed olid üllatavalt vastuvõtlikud – mõni filmis isegi salaja kõrvalt meie tegemisi.”

Inspiratsioon loole sündiski just nimelt ühest trammisõidust – kuigi INGER tunnistas oma albumi esitlusel, et ta polnud trammiga sõitnud juba ammu. Nüüdseks on see lubatud suvine sõit tehtud ning ka visuaalselt jäädvustatud.

Video tõi ekraanile loovtiim Chairmen Productioni eestvedamisel – režissöörideks Kaur Kulver ja Martin Pikk.

Laul ise sündis koostöös Markus Palo, Claus Heinrich Riismaa ja Harmo-Ron Kallastega. Produtsendiks oli Markus Palo, loo miksis Steven Ilves ja masterdas Sander Sadam.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid