Mitte mingid tavalised maatüdrukud

Mitte mingid tavalised maatüdrukud

Foto: Virge Viertek

Vilve Unt on oma moeloomingus algusest peale jälginud põhimõtet, et tema loodud rõivad ja kudumid on unikaalsed ainueksemplarid, mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg. Nii pakubki tema moekollektsioon „PROMENADE” nn slow fashion moetooteid, mis on kauakestvamad ja väärtuslikumad. Täna oleme enda valdusesse saanud Vilve kollektsiooni „Maatüdrukud” moefotod, mida rõõmuga ka jagame.

Vilve ütleb, et moekollektsioon teemal „Maatüdrukud” on inspireeritud naiselikkusest ja töörõivaist. „Kollektsiooniga käib kaasas soov äratada ellu ja tuua tänapäeva omaaegsed varrastel kootud silmuskudumite mustrid uute kaasaegsete lahendustega masinkudumitena,” selgitab disainer. Olgu lisatud, et kollektsioonist leiab lisaks naisterõivastele ka meeldiva annuse kollektsiooni temaatikat jälgivaid lasterõivaid.

Vilve tugev poolehoid slow fashion liikumisele on seotud ka sellega, et moemaailmas toimuvad muutused viitavad kiirmoe mõningasele taandumisele ja aeglase moe toodete tagasitulekule. „Uuringud näitavad, et moetarbijad kulutavad rõivastele rohkem, kuid ostavad arvuliselt vähem ehk tarbijad eelistavad kallimat „vähem on rohkem” lähenemist,” räägib ta. „Nii tõusevadki esiplaanile niinimetatud monotooted, mis on juba kõrgemas hinnaklassis, kuid see-eest ka kõrgema väärtusega.”

Muide, allolevas galeriis olev moefotoseeria „Maatüdrukud”, mille stiliseeris Marion Laev ja jäädvustas Virge Viertek, on hetkel eksponeeritud ka näitusel „Väikelinna pildialbum” Stedingu maja ruumides Võrus. Soovitame külastada!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid