Margot Vaaderpass võitis oma kudumitega maineka Feel the Yarn võistluse

Margot Vaaderpass võitis oma kudumitega maineka Feel the Yarn võistluse

Foto: Anrike Piel

Juunikuu lõpus toimus rahvusvahelise kanga- ja tekstiilimessi Pitti Filati raames kudumidisainivõistlus Feel the Yarn, mis tõi kokku mainekamate moekoolide õpilased üle maailma, et pakkuda neile võimalust luua kudumeid koostöös Itaalia lõngatootjate paremikuga. 26 finalisti hulgast võitis sel aastal peaauhinna eestlanna Margot Vaaderpass, kes omandab hetkel moealast magistrikraadi Londonis Royal College of Artis.

83. korda toimunud Pitti Filati on korraldanud Feel the Yarn võistlust juba üheksa korda. Lisaks võimalusele luua oma kollektsioon saavad võistlusel osalejad tutvuda kohalike „kudumipealinnade” Firenze ja Prato telgitagustega, mis on tudengite jaoks ainulaadne kogemus. 

Tänavuse Feel the Yarn võistluse peateema oli „Hybridisation”. Teemast inspireerituna tõi jätkusuutlikule moele rõhku panev ning rõivatööstuse problemaatilisi külgi silmas pidav Margot Vaaderpass kokku võnkeid loodusest ning väljendas neid tuleviku suunas vaatava traditsioonilise tehnoloogia abil. „Lisaks on antud kudumite loomisel silmas peetud zero waste disaini põhimõtet, mille puhul väheneb materjali tootmisjääk tavapäraselt 15−30%-lt peaaegu nullini,” lisab Margot. 

Kudumid, mida eksponeeriti Itaalias kogu ürituse vältel ning mis on nüüdseks rändamas järgmisele näitusele Aasias, jäädvustas Margot koostöös Londonis tegutseva eesti fotograafi Anrike Pieliga. Vaata need galeriist oma silmaga üle!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid