Miski ei meeldi meile rohkem, kui purustada müüte! Ning täna sobib ideaalselt purustamiseks see igivana müüt, et moeblogid on ainult naistele. Oleme teinud korraliku eeltöö ning toome teieni kümme härrade eestvedamisel loodud moeblogi, mille iga kohalik meesterahvas võiks oma lugemisvarasse lisada.
Selle „põhjamaise mehe” taga on härra Eliezer Infante. See põline newyorklane jõuab lisaks blogimisele, instagrammimisele ning igatmoodi influencer olemisele toimetada veel stilistina ning fotograafina – seda kõike oma blogist välja kasvanud elustiiliagentuuri NoMAN kaudu.
Tõenäoliselt ühe maailma tuntuma meestemoeblogi (vähemalt naisterahvaste seas) taga on nägus – ja jällegi newyorklane – Adam Gallagher, kelle stiilitruust veebipäevikust õhkub maskuliinsust, šarmantsust ning fotokaadreid, millest igaüks võiks olla ühe eeskujuliku moeseeria täieõiguslik osa.
Kui blogi tagline’iks on „I came, I saw, I wore, I conquered”, peab selle taga oleks üks ütlemata enesekindel mees. Luke Ross seda kindlasti ongi, sest ta esitleb meeleldi kõrgmoe rõivaid ja aksessuaare, poseerides meeldivalt loomingulistel fotokaadritel peamiselt Londonis ja metropoli lähistel peidetud paikades.
Mees, keda Kate armastab, on kusjuures ainus pariislane meie nimekirjas, kuid on oma koha siin igati ära teeninud. Pelayo Diaz miksib muretult tänavastiili ning viisakamaid elemente, värskeimat moodi ning rariteetseid vintaažleide. Diaz on muide lõpetanud Central Saint Martinsi kooli ning TIME Magazine valis tema blogi ka maailma 40 mõjukaima hulka.
One Dapper Street blogi taga on Saksamaal sündinud, kuid tänaseks jällegi New Yorgis resideeruv hurmur Marcel Florus. Enda sõnul on teda New Yorki toonud ei miski muu kui kirg moe vastu ning tänaseks on tema kirg teinud temast ühe enimnõutud meesmoeblogija, kes täiesti muretult miksib dapper-stiili tänavamoega, kandes välja nii katkiseid teksapükse kui ka kõige „teravamat” ülikonda.
Oh, Antonio, kuidas silm puhtab sinu blogi vaadates! Väga õiget nime kandev härra – Anthony Urbano – esindab mõnusat urbanistlikku stiili, jagades sealjuures lugejatele parajal määral näpunäiteid, kuidas kanda cool’iks mitmed head aegumatud rõivaesemed. Tema stiili on kirjeldatud kui „NYC perfection and fit, with an air of Italian authenticity” ning meil ei jää üle muud kui sellele kiitusele kaasa noogutada.
Mis stiilsete meesblogijate nimistu see oleks, kui siit puuduksid skandinaavlased. Patrick Pankalla on Kopenhaagenis elav ja toimetav noor blogija, kes jagab lugejatega meeleldi oma karget ja põhjamaist moemaitset ning unistust moefotograafiks saamisest. Minimalistlikumat stiili eelistavatele meestele lausa kohustuslik lugemine.
Nigeeriast pärit Denole Adepetun ehk, nagu juba arvasite, Denola Grey on lisaks blogimisele modell ja moenõustaja. Samuti on ta tuntud meediategelane oma kodumaal, kus ta kirjutab moeartikleid The Guardian Nigeriale ning teeb kaasa ka mitmes telesaates. Tema stiil on meeleolukalt värviline ja omanäoline ning tema missioon tutvustada suurele jälgijaskonnale oma kodumandri moeloomingut väärib juba eraldi aplausi.
Cool Artisani taga on Ateenas elav Gabriel Nikolaidis, kes on enda kohta öelnud, et ta on lihtsalt üks „fashion editor gone food blogger”. Meie leiame, et „lihtsast” on asi väga kaugel, sest antud blogi on hoopiski üks silmipaitav moe- ja toidupäevik, kus ühelt poolt kohtuvad mugavad tennised ja triiksärgid ning teisalt šokolaadised hõrgutised ning kulinaarsed ringreisid.
Härrasmehelt härrasmeestele ja tegelikult kõigile teistele ka. The Gentelman Bloggeri asutas 2012. aastal Londonis elav multitalent Matthew Zorpas, kes tänaseks on nii moekonsultant kui ka -õppejõud. Lisaks on ta jõudnud välja anda raamatu „London 100, A Gentleman’s Guide” ning… kas me mainisime, et nii Esquire UK kui ka GQ Taiwan on nimetanud teda üheks maailma stiilseimaks meheks? Kes teeb, see jõuab (olles sealjuures ka märkimisväärselt hea moemaitsega).
Täna, rohkem kui 40 aasta hiljem on Closed endiselt tugevalt moepildis, olles kasvanud teksabrändist terviklikuks moemajaks. Tänapäeval juhivad brändi Hamburgis elavad sõbrad ja äripartnerid Til Nadler, Gordon Giers ja Hans Redlefsen, kes hoiavad elus brändi kolmikidentiteeti: prantsuse loovus, itaalia käsitöö ja saksa täpsus.
Kuigi Closedi juured on teksas, pakuvad nad täna laia valikut meestele ja naistele: igapäevaseid T-särke, mugavaid pusasid, pehmeid kudumeid ja ajatuid mantleid. Kõik tooted on disainitud klassikalise silueti ja naturaalse tunnetusega, mis teeb neist igapäevase garderoobi kvaliteetsed baastooted.
Muide, erilist tähelepanu pöörab bränd ka jätkusuutlikkusele. Kuigi Closed ei positsioneeri end öko-brändina, on nad järjepidevalt panustanud uuenduslikesse lahendustesse – alates orgaaniliste ja keskkonnasõbralike kangaste kasutamisest kuni 100% taaskasutatud pakenditeni. Tänu sellele, et üle 80% tootmisest toimub Euroopas, on brändi tarneahelad ka lühemad ja ökoloogilised standardid kõrgemad.
Uudista Closedi uusimaid kollektsioone Kaubamaja Meeste- ja Naistemaailmas või Kaubamaja e-poes!
Hiljaaegu teatas GUILD, et lisaks senisele rätsepatööle, on astutud samm ka mõõduülikondade maailma. Kollektsiooni tuumaks ongi seega ennekõike klassikalised lõiked – ülikonnad, vestid ja triiksärgid. Uus mõõdutööliin kannab nime Guild Gentelier ning kangad tulevad parimatelt kudujatelt nagu Loro Piana, Vitale Barberis, Dormeuil, Ermenegildo Zegna, Zignone, jne. Ettevõtmise eesmärk ei ole pelgalt müüa valmisrõivaid, vaid inspireerida mehi valima rõivaid, mis peegeldaks nende isiklikke väärtuseid ning unikaalseid tugevusi.
“Antud seeria eesmärk ei ole müüa kümneid identseid ülikondi, vaid anda aimu, mis kõik võimalik on,” jagab kollektsiooni sünni tagamaid Sten Karik. “Mõõduülikond tähendab seda, et rõivad valmivad vastavalt kliendi mõõtudele ning eelistustele – valitakse kangad, värvid, tegumoed, mis võimendavad mehe parimaid omadusi. Meil on erakordselt rikkalik kangavalik – mänguruum on lõputu. Küll aga on oluline anda aimu, milline on meie käekiri, esteetika, stiilitunnetus,” lisab Karik. “See ei tähenda muidugi nagu ei valmistaks me ka klassikalisi musti või siniseid ülikondi – neid me teeme kõikse rohkem!”
Esimesed Guild Gentelier pildid, mis praeguseks sotsiaalmeedias jagatud, on põhjustanud juba kõva furoori. Lisaks imetlevatele pilkudele on tekitanud küsimusi julge stilistika – nii mõnegi ülikonna juures kannavad mehed kingade asemel hoopis nahast sandaale.
“Viimane asi, millele me GUILDis alla kirjutame on reeglid ja tabud. Me oleme väga hästi kursis etiketiga ning rõivaetiketil on mõistagi oma koht – vastavatel sündmustel näitab see lugupidamist iseenda ja teiste vastu. Ent reeglid ongi murdmiseks, vabadus eneseväljenduseks ning meisterlikult saavad seda teha vaid need, kes reegleid tunnevad,” kommenteerib lahtirullunud poleemikat GUILDi teine kaasasutaja, Joan Hint. “Ennekõike on GUILD siiski disainerbränd, mis viib moodi edasi, mitte ei vaata tabuhirmus tagasi.”
“Ülikonnad ei pea olema kandmiseks vaid teatris või ärikohtumistel. Mugava lõikega viigipüksid, vestid ning pintsakud sobivad väga hästi ka igapäevaseks kandmiseks. See, kuidas keegi neid välja kannab, on igaühe enda asi. Soovid ülikonda sobitada ketsidega? Anna minna! Või palaval päeval nahast sandaalidega, mis on igatahes mehelikum alternatiiv lühikestele pükstele ning plastist varbavaheplätudele,” lisab Hint. “Peaasi, et end ise hästi tunned.”
Vaata kõnealuseid fotosid galeriis!
GUILDi mõõduülikondade kohta saab lähemalt lugeda Guild Gentelieri kodulehel.