Meestele: milliseid värve kanda 2021 kevadel?

Foto: Style Du Monde

Olgem ausad, kuigi nad seda alati ei tunnista, siis sarnaselt naistega soovivad ka mehed näha välja stiilsed ja kenad. Kõige lihtsam viis oma isikupära näitamiseks? Riietus. Kevade tulek annab hea võimaluse oma garderoobi värskendada, et lisada sinna uusi tuuli moemaailmast. 

Kuigi mehed eelistavad reeglina neutraalseid või tumedamaid toone, ei tasuks karta ka värve. Värviline ei pea seejuures olema kogu riietus, vaid piisab ka ühele värvile keskendumisest. Näiteks on üheks 2021. aasta trendiks riietuda pealaest jalatallani ainult ühte värvi. Valitud värv oleneb eelkõige julgusest silma paista – erksamaid toone kandev härrasmees torkab rohkem silma kui musta riietunud. Selles valguses toome teieni ülevaate, millised värvid on moes (eriti meestemoes) sel kevadel. Olgu ka lisatud, et siit leiad laia valiku meesteriided igaks ajaks ja sündmuseks.

Pastelsed toonid

Pastelsed toonid on ideaalne alternatiiv erksatele värvidele. Neid on omavahel lihtsam kombineerida, samuti puudub oht teha prohmakaid, mis erksaid värve kombineerides võib juhtuda. Garderoobi võiks kuuluda pastelne triiksärk ja kardigan ning pintsak ja püksid. 

Üks hea valik on pastelne sinine, mis on kindla peale minek. Kõige lihtsam viis on kanda sellist värvi teksarõivaid, kas jakki või pükse. Muide, eriti hästi sobivad helesinised riided sinisilmsetele meestele.

Rohelised värvid

Roheline on looduse värv, mis on nii murus, lehtedes kui elus endas. Rohelist värvi on silmadel meeldiv vaadata, seega kipub rohelise kandmine püüdma kõrvaltvaatajate pilke. Samuti on levinud arusaam, mille kohaselt kannavad rohelist enesekindlad inimesed. Rohelisel värvil on palju toone, alates tume- ja lõpetades elektrirohelisega. Brünettidele sobivad kõik rohelised toonid, blondidele soojad toonid. 

Rohelise värviga sobib hästi kokku näiteks pruun, kuna mõlemad on maa värvid. Populaarne on ka khakiroheline, mis sobib rohkete toonidega. See värv on levinud, eriti ülerõivaste seas. Lisaks sobib see värv nii suvel kui ka talvel kandmiseks.   

Ergas punane

Puhas punane värv toimib igal juhul. Kasvõi väike aksessuaar annab komplektile uue hingamise. Punast saab hõlpsasti kombineerida ka klassikaliste tagasihoidlikemate värvidega. Hästi toimivad näiteks punane, tumesinine ja valge. Üleüldse on punase kombineerimine sinisega lihtne. Tekib kontrast, mis pälvib tähelepanu. 

Nutikamad valivad punast tooni väiksemaid esemeid, näiteks kingad või prilliraamid. Kui see on liiga keeruline, sobib ka punane jakk, mantel või pluus. 

Aegumatu must

Must on universaalne värv, mis sobib kõigega. Klassikalised garderoobi kuuluvad elemendid ongi meestel enamasti mustad – olgu selleks mantel, püksid, pintsak või kott. Musta seostatakse enamasti tagasihoidlikkuse ja sünge meeleoluga. Siiski peetakse musta kandvat inimest usaldusväärseks, enesekindlaks ja targaks. Musta värvi riided näevad head välja nii fotodel kui ka argielus. 

Kohtingul musta kandes näete välja šikk. Kuigi must on ärikohtumiste riiete seas vägagi levinud, ei tohiks kanda päevasel ajal musta lipsu. Must on tuntud ka kui klassikaline püksirihma või kingade toon. Samuti on praegusel ajal populaarsed mustad maskid, kuna neid saab kombineerida ükskõik milliste riietega. 

Roosa? Jah, roosa! 

Roosa värvitoon kogub meestemoes pikemat aega populaarsust. Juba 19. sajandil oli roosa meestevärv, kuna väikeseid poisse riietati roosasse. Roosat kandes tuleb aga vaadata, et sellega ei liialdataks. Lihtsam on valida üks ese, mis on roosa – näiteks T-särk või jalanõud. 

Kuna roosa on hele värv, tasub seda kombineerida tumedate toonidega. Hea valik on tumesinine. Näiteks tumesinine bomber-jakk ja roosa T-särk. Roosa värv sobib siis, kui olete päevitunud või loomult tumedama nahatooniga. Heledama nahaga meestel soovitatakse kanda tumedamaid toone, nagu näiteks fuksiaroosat. 

Neoonvärvid

Erinevad neoonvärvid, olgu selleks neoonroheline või -kollane, on hästi silmatorkavad. Enamasti on neoontoonides spordiriided ja -jalatsid, kuna välitingimustes hämaral ajal treenides on hea, kui sportijat märgatakse. See on trend, mida on moemaailmast raske omaks võtta, kuid juba on näha ka erandeid.

Meie soovitus? Neoonvärve tasub kombineerida neutraalsete toonidega. Hea mõte on kanda näiteks neoonvärvi pluusi koos mustade või hallide pükste-pintsakuga. Samuti võib kanda erksat tooni jalanõusid, mis sobivad näiteks üleni musta riietuse juurde väikese efekti andmiseks. 

Ning lõpetuseks – valge

Kuna tänavu on moes ainult ühe värvi korraga kandmine, siis võiks vabalt olla selle suve värviks valge. Samas tuleb valge värviga olla ettevaatlik, kuna võite välja näha kas nagu Riviera kuningas või Wimbledoni tennisist mängupäeval. Õigesti kombineerituna on valge värvi kandmine kindlasti üks stiilsemaid riietumisviise. Lisaks on valge kandmine palaval suvepäeval hea moodus liigse palavusega võidelda. Näiteks kandke valget T-särki chino-stiilis lühikeste pükstega. Lisage sinna juurde valge paar tosse. Kui üldmulje muutub liiga valgeks, võite lisada meresinise jaki. 

Moekate värvide teadmine on üks viis olla stiilne, kuid olulisem on teada, kuidas neid värve õigesti kanda. Hea võimalus on kombineerida värve ka erinevate mustrite abil, kuid siis tuleb jälgida, et üldpilt ei läheks liiga kirjuks või maitsetuks. Värvide abil saab mängida ka visuaalse välisilmega, kuna teatud toonid on võimelised rõhutama või peitma häid või halvemaid külgi. 

*Artikkel on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid