#MBKFD: Augusti, Kristel Kuslapuu, KÄTi ning Triinu Pungitsa ühisetenduse kaadrid

#MBKFD: Augusti, Kristel Kuslapuu, KÄTi ning Triinu Pungitsa ühisetenduse kaadrid

Foto: Mercedes-Benz Kiev Fashion Days

4. veebruaril Mercedes-Benz Kiev Fashion Daysil toimunud moeetendusel näitasid oma sügis-talv 2017/2018 kollektsioone neli Eesti andekat moedisainerit: Triinu Pungits, Äli Kargoja (bränd August), Kätlin Kikkas (bränd KÄT) ja Kristel Kuslapuu. Täna on meil rõõm esitleda eesti disainerite ühisetenduse ametlikke fotokaadreid.

Eesti disainerite Kiievi moenädalal osalemise organiseeris moeagentuur fashionavant, mille eesmärk on toetada eesti disainereid müügi-, turundus- ja PR-tegevustes ning aidata neil ka rahvusvaheliselt kasvada. Piret Rätsepa, fashionavanti kaasasutaja sõnul valiti eesti disainerite ühisetenduseks Kiievi moenädal, kuna see üritus on aastate jooksul silma jäänud hea hüppelauana just alustavatele disaineritele. „Rahvusvaheline press ning erinevate riikide sisseostjad kogunevad Kiievisse, et leida uusi talente Kesk- ja Ida-Euroopa regioonist,” selgitab Rätsep. „Eesti disainerite moeetendus oli menukas ja läks täissaalile. Kollektsioonid pakkusid huvi nii rahvusvahelisele kui ka kohalikule pressile ning publikule.”

Augusti sügis-talvine kollektsioon jätkab looduslike kangaste ning innovaatilise disaini sidumist naise jaoks, kes hindab põhjamaiselt puhast disaini ning väärtustab seejuures kangaste päritolu ja jätkusuutlikku mõtteviisi üleüldiselt. Augusti sügis-talv 17/18 kollektsioon on inspireeritud 90. aastate sportlikest siluettidest ning seob selle ajastu kangad, nagu veluuri ja teksa, kaasaegseks tervikuks. Brändi viiendas kollektsioonis on suur rõhk mustadel ja valgetel looduslikust popliinist triiksärkidel, mis oma eripäraste detailide ja volüümiga annavad klassikalisele triiksärgile augustiliku omapära. Samuti on laienenud brändi jaoks edukaks saanud bambustrikotaažist toodete valik.

Kristel Kuslapuu kollektsioon „Samsara” flirdib julgete vormide, värvide ja mustritega. Iga ühel on elus missioon saada hakkama oma pahede ja harjumustega. Esimene samm on kõige lihtsam – endale probleemide tunnistamine. Just esimest sammu see kollektsioon sümboliseeribki. Nõiaringi, millest on raske, kuid mitte võimatu välja saada. See on sügavalt isiklik ja eneseirooniline kunstiteraapiasessioon. Utoopiline ennustus või unistus maailmast, kus riietel puudub sugu ja igaüks võib olla see, kes tahab, hoolimata vanusest, orientatsioonist või sellest, kas ta on kassi- või koerainimene.

KÄT kollektsiooni „From Sunset to Sunrise” iseloomustavad sügisesed toonid ning retrost laenatud lõiked, mis on uuendatud KÄTi käekirjaga – skandinaavialikud materjalid ja vimkaga detailid. Kollektsiooni iseloomustavad naiselikkus ja tugevus, mis tuleb esile villaste kangaste ja jõuliste lõigete abil.

Triinu Pungitsa kollektsioon „Dun” on pühendatud kasvamisele ja elule. Sügis-talvise kollektsiooni inspiratsioon on tulnud maastiku jõulisest mitmekesisest koloriidist ja energiast. Kollektsioonist võib leida sügavaid mustjaspruune, kirglikke punaseid ja pärlendavaid kahvatuvalgeid toone, juurde tuhandetes värvitoonides disaineri enda loodud mustrikordusi. Tootevalik varieerub trikoost mantliteni. Kollektsioon on loodud, pidades silmas inimesi, kes on kirglikud ja sisemiselt tugevad.

Nimetatud disainerite moeetenduse kaadritega saab tutvuda allolevas galeriis.

Sellega ühes saabki läbi meie seekordne MBKFD kajastus. Portail tänab veel kord Nordicat, Eesti Suursaatkonda Kiievis ja moeagentuuri fashionavant, kes selle reisi ja eesti disainerite ülesastumise kajastamise võimalikuks tegid.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid