#MBKFD: Eesti moedisainerid sõidavad esimest korda Kiievi moenädalale

Foto: KÄT

Meil on ääretult hea meel tuua teieni uudis, et esimest korda sõidavad neli eesti moedisainerit üheskoos Kiievi moenädalale, et tuua rahvusvahelisel moesündmusel lavale eesti värskeimat disaini tutvustav moeetendus. Ning mis veel parem raporteerimise eesmärgil ühineb Kiievisse sõiduga ka Portail!

4. veebruaril Mercedes-Benz Kiev Fashion Days raames toimuval moeetendusel näitavad oma sügis-talv 2017 kollektsioone Äli Kargoja (moebränd August), Triinu Pungits, Kristel Kuslapuu ja Kätlin Kikkas (moebränd KÄT). Eesti disainerite Kiievi moenädalal osalemise taga on moeagentuur fashionavant, mille eesmärk on toetada eesti disainereid müügi-, turundus- ja PR-tegevustes ning aidata neil kasvada ka Eesti piiridest väljapoole.

Piret Rätsepa, fashionavanti kaasasutaja sõnul valiti eesti disainerite ühisetenduseks Kiievi moenädal, kuna see üritus on aastate jooksul silma jäänud hea hüppelauana just nimelt alustavate disainerite jaoks. „Rahvusvaheline press ning erinevate riikide sisseostjad kogunevad Kiievisse, et leida uusi talente just Kesk- ja Ida-Euroopa regioonist,” selgitab Rätsep, „seetõttu tundubki meile see moenädal õige kohana, kus eesti disainiga esindatud olla.”

Triinu Pungits on nimetatud disainerite seltskonnast ainus, kellel Kiievi moenädala külastuse kogemus varasemast olemas – tema külastab Mercedes-Benz Kiev Fashion Daysi teist korda. „Eelmisel korral järgnes moenädala külastusele märkimisväärselt palju meediakajastust rahvusvahelises meedias ning seda enam olen põnevil, et Kiievisse tagasi minna,” sõnas Pungits.

Eesti disainerite ning Portail.ee osavõttu Mercedes-Benz Kiev Fashion Days üritustel toetavad Nordica, Eesti Suursaatkond Kiievis ja moeagentuur fashionavant.

Sarnased artiklid

Kommentaarid