Max Mara The Cube ja jätkusuutlik Cameluxe

Foto: Max Mara

Max Mara on astumas oma uue The Cube kollektsiooniga jätkusuutlikuma ja ressursitõhusama moetuleviku poole. Millisel moel? Kasutades Max Mara uuenduslikku soojustusmaterjali Cameluxe’i. Mis aga üldse on Cameluxe? Selgitame rõõmuga.

Nagu paljud teist kindlasti teavad, siis Max Mara legendaarsete mantlite valmistamisel kasutatakse kaamlivilla, mida kogutakse käsitsi loomulikul karvaajamisperioodil. Mantlitest ülejääv kaamlivillast kangas töödeldakse nüüd aga ümber, et luua uue jätkusuutliku Cameluxe soojustusmaterjaliga rõivad ja aksessuaarid. Olgu lisatud, et Cameluxe ehk siis kaamlivillast ümbertöödeldud materjal on valminud koostöös Imbotex Lab’iga. 

Cameluxe muudab tavapäraseid arusaamu moetootmise keskkonnamõjudest, töödeldes ümber luksuslikud materjalid, mis muidu oleksid kasutamata jäänud, vähendades sellega energiatarbimist, jäätmete teket, veekasutust ja CO2 heitkoguseid. Sedasamust Cameluxe’i kasutataksegi näiteks uue The Cube kollektsiooni mantlites, jopedes ja aksessuaarides.

Nüüd uuest The Cube kollektsioonist endast. Uues kollektsioonis on kasutatud värve alates eredatest toonidest nagu päikesekollane, oranž, taevasinine ja roheline kuni klassikalisteni toonideni nagu kaamlibeež, tumesinine ja valge. Kollektsiooni lõpetab rida samades värvitoonides clutch-kotte, mille valmistamisel on samuti kasutatud Cameluxe’i.

Uue kollektsiooni modelliks on sel hooajal palutud Arizona Muse, kes aktivisti ja maa taastamise sihtasutuse DIRT asutajana on end kirglikult pühendunud moe jätkusuutlikkuse ja selle keskkonnamõjude alase teadlikkuse tõstmisele. Seega, perfect match.

Max Mara The Cube Cameluxe kollektsioon on juba saadaval Vendors e-poes ja Max Mara esinduspoes Tallinnas, aadressil Pärnu mnt 8.

Sarnased artiklid

Kommentaarid