Maskimäng, alaku!*

Foto: Saskia Diez

Maailma moeajakirjandus kuulutas juba suve keskel sügishooaja võtmeaksessuaariks maski. Just nii, disainimängud kottide, kingade ja kulinatega jäid tahaplaanile kui loovnatuurid näokatetele uut dekoratiivset mõõdet otsima hakkasid. Ester Kannelmäe vahendab, kuhu ollakse tänaseks moemängudega jõutud.

Moelavad on paralleelmaailm kui piiluda meie argipäeva. Maskid, mida me 2020. aasta sügistalvel kanname, ei kaunista enamasti kedagi, küll aga lisavad ühiskonna turvalisustaset. Just praegu on õige hetk tuua veidi iluohvreid – mina kaitsen sind ja sina kaitse mind vastu, onju! Selleks aga, et su silmad helesinistest meditsiinilistest maskidest veidi puhata saaksid, tutvustame sulle maailma maskidisaini tippsaavutusi, mida endale väikese ootamisajaga ka soetada saab.

Saksa ehtekunstnik Saskia Diez loodab maskikandmisele innustada minimalistliku disaini ja luksuslike lisanditega. Ta sooviks on vähendada maskide meditsiinilisust ja muuta need aksessuaariks, mida sa lausa soovid kanda. Diezi õrnast puuvillakangast maske ehivad kullatud-hõbetatud või plastist ketid. Maski ja keti kombinatsioon maksab 59€.

MAM on Barcelonas resideeruvate noorte disainerite loodud jätkusuutlik moebränd, mille eesmärgiks on muuta viisi, kuidas kanname ja kasutame aksessuaare. Nende praktilisele ja sootule loomingule tasub kindlasti pilk peale heita. Ka grupi loodud mask on üks unikaalsemaid leide veebiavarustes. Ehteväärilise gala-maski hinnaks on 119 eurot.

Los Angelese bränd Zimarty kohtleb aksessuaaridisaini kui minimõõtmelist arhitektuuri. Unikaalse volditava maski loomiseks ammutati inspiratsiooni origamist. Maski disainimisel arvestati ka sellega, et seda oleks võimalikult hõlbus kanda ja et see jätaks rikkumata huulepulgaviimistluse. Välja ei paista, aga biolagunevast materjalist valmistatud mask on pestav. Hinnaks umbes 40 eurot.

Samuti jätkusuutlikku maailmavaadet kandev Londoni bränd Petit Pli nimetab enda tooteid kantavaks tehnoloogiaks. Arusaadav arvestades fakti, et kaubamärgi looja on hariduselt aeronautikainsener. Brändi loomingu keskmes on küll lasterõivad, ent koroonakriisi saabudes asuti uuendama ka maskide maailma. Plastipudelitest valmistatud plissee-iluduse eest tuleb välja käia umbes 35 eurot.

Lõuna-Korea tehnoloogiahiid LG on hakkama saanud futuehte staatust nõudva leiutisega LG PuriCare™. Selle miniformaadis nina ja suu ees kantava õhupuhasti sisse on ehitatud elektroonilised tiivikud ja HEPA-filtrid. Maski hind on orienteeruvalt 130 eurot ning tundub, et hetkel on see müügil vaid Aasia turul.

*NB! Valitsuse korraldusel hakkavad käesolevast nädalast koroonaepideemia epitsentrites Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtima rangemad meetmed kui mujal Eestis. Kultuuriasutustes, avalikel üritustel ning meelelahutustegevustes hakkab kehtima maski kandmise kohustus. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid