Kiirustamata valminud POHJANHEIMO sügis/talv 2020

Kiirustamata valminud POHJANHEIMO sügis/talv 2020

Foto: Grete Tuberik

„Moeateljees ei ole kohta eksimustele, on ainult südamest tulevad ideed ja veatu teostus. Järjepideva tööga saavutatud meisterlikkus on ainus, mida teame,” ütleb POHJANHEIMO moemaja, juhatades sisse moemärgi tänavuse sügistalvise kollektsiooni. 

Võib öelda, et POHJANHEIMO sügis/talv 2020 kollektsioon naaseb originaallõigete juurde. Riided valmivad vaid parimatest Jaapani ja Itaalia kangastest. Kollektsiooni iseloomustab põhjamaiselt tagasihoidlik joon, millele lisavad väärtust ajatud lõiked ja rõivaste funktsionaalsus. Pikad kašmiirmantlid, pehmed vestid, oversize-triiksärgid, pehmed meriinovillast rätsepaülikonnad ja valik siidist tooteid. 

Kollektsiooni iga mudel on ainulaadne ja taasluuakse meistrite valvsa pilgu all POHJANHEIMO ateljees algusest lõpuni käsitsi. Olgu lisatud, et kõnealune kollektsioon on valminud keskkonnasäästlikult ja kiirustamata – see ei ole mõeldud pakkuma hetkelist naudingut, vaid loodud liikuma aastakümneid koos kandjaga, esindades tema ajatut maitset ja stiilipuhtust. Põhjaliku loomisprotsessi kõrval moodustab olulise osa kollektsioonist ka materjalide nahasõbralikkus ja pehmus. Need on esemed, mis on mõeldud kandmiseks ja puudutamiseks. Riided, mida jagatakse ja armastatakse tingimusteta ja igavesti. 

„POHJANHEIMO sügis/talv 2020 lubab võtta hetke, hingata ja peatuda, et saaksime hinnata hoolega loodud jätkusuutlikku toodet, mis on valminud liigse raiskamise või üleliigsete kaunistusteta. Need on riided, mis räägivad enda eest ja mida toodetakse piiratud koguses,” ütleb Ülle Suurhans-Pohjanheimo. Kollektsioon valmib Ülle ja POHJANHEIMO õmblusateljee väikese, kuid kogenud meeskonna käe all, kes jagavad rätsepatöö kogemust juba üle 50 aasta. „Siin puuduvad uhked narratiivid, sellest hoolimata on kvaliteetsed kangad kindlates kätes, pakkudes kandjale toodet, mille kvaliteedis kompromisse ei leidu,” lisab Ülle.

Tutvu kõnealuse kollektsiooniga allolevas galeriis!

Kollektsioon ise on juba saadaval veebipoes pohjanheimo.com. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid