Mark Kenley Domino Tan: tagasihoidlik imelaps Taanist

Mark Kenley Domino Tan: tagasihoidlik imelaps Taanist

Foto: mkdtstudio.com

Taani moedisaini armastajatele ei ole Mark Kenley Domino Tani nimi tõenäoliselt võõras, kuid kindlasti on palju neid, kes andekast mehest esimest korda kuulevad. Tagasihoidlik Tan on kahtlemata imelaps ja Taani kuningliku perekonna üks lemmikdisainereid. Tema teekond endanimelise brändini on viinud moekunstniku muuhulgas sellistesse stuudiotesse nagu Balenciaga ja McQueen.

Kašmiirist pulloveri uppuv ja laitmatuid pahkluudeni viigipükse kandev Tan ei armasta tegelikult üleliia intervjuusid ja tähelepanu. Tema süda kuulub moedisainile juba varajasest noorusest. Esimese suurema etteaste tegi ta vaid 12-aastaselt, kui avanes võimalus luua kleit toonasele kroonprintsess Maryle. Marki sihikindlus, anne ja töökus viisid ta mõni aeg hiljem Koldingi disainikoolist sellistesse moemajadesse nagu Balenciaga, Alexander McQueen ja Sonia Rykiel. Omanimelise label’iga tuli Tan välja 2012. aastal ning see sai kohe väikeses teadlikus ringkonnas tuntuks eksperimentaalse disaini poolest, mida iseloomustavad kvaliteetne materjal, kompromissitu viimistlus, väga hea istuvus ja lõpuni läbi mõeldud kontseptsioon.

Täna on kollektsiooniga tööd alustades Tani jaoks olulisim kangavalik. Kvaliteetsed kangad ja eeskätt tundlik materjalide kombineerimine on tajutavalt iga tema kollektsiooni keskpunktiks. „Kangast sõltub terve kollektsiooni olemus. Õige kangas on nagu muusa. Minu eesmärk ei ole luua lihtsalt järjekordset uut kollektsiooni esemeid, vaid mõelda kvaliteetsele materjalile ajas kestev vorm ja detailid,” ütleb ta. Disainiprotsessis jälgib mees, et kollektsioonis oleksid tuntavad viited teatud kümnendile – nii detailides kui ka siluetis. 

Ennast iseloomustab ta moekunstnikuna kui ajatut, minimalistlikku ja eetilist moodi loovat disainerit. Ka tema viimased kollektsioonid kinnitavad, et Tan eelistab taasleiutada garderoobi klassikuid, andes neile nii detailide kui ka materjalivalikuga isikupärase ja kordumatu olemuse. Pedantsus ja kaalutletus lubavad tal aastas välja tulla kahe kollektsiooniga, mida esitletakse nii Kopenhaagenis kui ka Pariisis. Lisaks ready-to-wear rõivastele on Markil kindel austajaskond custom-teenust eelistavate eraklientide seas, kelle jaoks disainer teadlikult aega võtab. Muide, tõelise meistrina on ta saavutanud enesekindluse trendika ja väljapeetud stiili loomisel, mida hindab teiste hulgas näiteks ka praegune Taani kroonprintsess Mary.

Eelmise aasta augustis täitus Tanil unistus oma esinduspoest. Kaupluse interjööri on disaininud Studio David Thulstrup (jah, seesama, kes uuendas ka tipprestoran Noma sisekujunduse). Avar ja minimalistlik stuudiopood asub Kopenhaagenis aadressil Store Strændstræde 9, millele kindlasti soovitame võimalusel linna külastades pilgu peale heita.

Tani loomingu ja maitseka esinduspoega saab tutvuda allolevas galeriis!

Mark Kenley Domino Tani tegemistel saab silma peal hoida ka mkdtstudio.com ja instagram.com/mkdtstudio vahendusel.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid