Foto: The New York Times

Marc Jacobsi New Yorgi lugu

Tundub, et nagu paljudel teistel moemaailma inimestel, nii lõi ka Marc Jacobsil isolatsiooniperioodil erilist laadi loomingulisus välja. Nimelt – lisaks Instagrami vahendusel jälgijate meele lahutamisele – otsustas ikooniline moelooja teha oma koroona-ajast lausa lühifilmi. 

25-minutilise filmikese on üles filminud ei keegi muu kui Marc Jacobsi abikaasa Nick Newbold, kellega koos Jacobs isolatsioonis viibis – ja loomulikult koos paari kahe koera, Neville’i ja Ladyga, kes samuti filmis üles astuvad. Filmi mõte ei olegi muu, kui jutustada meeleolukat visuaalset lugu sellest, kuidas veetis Jacobs koroona kõrgajal oma aega New Yorgi Merceri hotellis. Nii näebki filmis hotelli sissekolimist, take-away friikartulite söömist, raamatute lugemist, koerakeste vannitamist ning loomulikult sedagi, kuidas Jacobs oma maniküüri ja silma- ja habememeigi (jah, te lugesite õigesti) tegemise oskusi lihvib. Kuna hotelliga käivad ikkagi kaasas erinevad töötajad, siis astuvad nemadki lühifilmis üles – kuid seda loomulikult Marc Jacobsi enda kehastuses. 

Vaadake meelelahutuslikku ekraniseeringut siit: 

Veel sarnaseid artikleid


Anna Kaneelina
Foto: Helina Kõrm

Anna Kaneelina ja Kärt Hammer avavad ühisnäituse

Muusik Anna Kaneelina ja kunstnik Kärt Hammer avavad 20. novembril Tallinnas ühisnäituse “Walls”, milles on ühte installatiivsesse ruumi toodud kokku helid ja kunst. Ühtlasi avaldas Anna täna visuaali oma oktoobris ilmunud loole “Tired”. 

Kaneelina ja Hammeri pikaajalisest koostööst kogunenud esteetiline maailm kohtub vaid paariks päevaks Krulli pargi ääres asuva Volta 1 maja pop-up galerii nelja seina vahel. “Walls” kujutab endast mõlema naise loomingulist dialoogi maailmaga ning esitab küsimusi meie piiratuse, vabaduse ja valikute kohta. Millal sein maha lõhkuda ja millal taas üles ehitada? Kas seinad hoiavad või piiravad meid? Kas väsimus võib olla seisund, mille kaudu sünnib selgus ja vastupanu?

Anna Kaneelina tänavune muusikaline looming on käsitlenud väsimust, vastupanu ja eneseleidmist. Tema oktoobris publikuni jõudnud kogumik “Tired” kõneleb teekonnast kurnatusest selguseni, kontrollist vabanemiseni ja inimese moraalsetest valikutest. Ühisnäitus “Walls” annab sellele materjalile justkui installatiivse kuju ja vormi.

“Mul on tükk aega küpsenud peas soov leida oma loomingulisusele ka rohkem visuaalne, kunstiline väljendus. Sisemiselt tundsin, et andmaks oma muusikas leiduvat tunnet ja mõtet paremini edasi, oleks seda põnev visuaalselt ruumi paigutada,” selgitas Anna. “Olen alati töötanud paremini partnerluses ning nii ka seegi kord – tundsin, et vajan sellise eksprompt-tunde ja idee elluviimiseks enda kõrvale just Kärti, kes lõi mulle sellise turvalise pinnase, et julgeda minna ideega lõpuni.”

Anna Kaneelina ja Kärt Hammeri ühisnäitus “Walls” on avatud 20.-22.11 aadressil Volta 1, Tallinn. Uuri lisa Facebookist. 

Anna Kaneelina sügiskontserdid toimuvad 27. novembril Tallinnas klubis D3 ja 28. novembril Tartus Genialistide klubis. 

Veel sarnaseid artikleid


PÖFF
Foto: Kaader PÖFFi avafilmist "Nad tolmuks saavad".

PÖFF näitab tänavu 79 riigi filme

Pimedate Ööde filmifestival toob tänavu ekraanile 252 pikka ja 275 lühikest filmi koguni 79 riigist. Tänasest on avalik kogu kava ja lahti läheb piletimüük.

Kokku on 7. novembril avatava festivali põhiprogrammis seitse, Just Filmi kavas kolm ja PÖFF Shortsi kavas kuus võistlusprogrammi ning publiku ette jõuab 111 maailma- ja 31 rahvusvahelist esilinastust.

Lisaks saab näha maailma kõige tuntumate festivalide auhinnatöid ja Oscari-soosikuid Chloé Zhao Hamnetist” Kaouther Ben Hania Hind Rajabi hääleni” – just viimane, 5-aastase palestiina tüdruku hukkumise lugu Gaza sõjas pakkus tänavusel Veneetsia festivalil kõige rohkem kõneainet.

17 filmi PÖFFi kavast on esitatud parima mitteingliskeelse filmi Oscarile. 13 filmi kuulub Euroopa filmiakadeemia aasta parimate filmide eelvalikusse.

Fookus on tänavu pühendatud Katalooniale ja ajendatud selles Hispaania regioonis valmivate filmide üha kasvavast rahvusvahelisest mainest. Ekraanile jõuab 29 pikka ja 4 lühifilmi klassikast kõige värskemate töödeni välja.

Luubi all on ka Austria filmikunst – kummardusena sealse filmi järjepidevusele ja mitmekesisusele.

Eriprogrammidest on kavas veel „Seistes koos Ukrainaga”, „Vana kuld. Klassika ärkab ellu”, „Öised värinad”, „Screen Internationali kriitikute valik” ja „TV Beats”, eraldi programmid on pühendatud ka keskkonna- ja spordifilmidele ning Jessica Hausnerile ja Juozas Budraitisele.

Eesti režissööride pikkadest filmidest jõuavad maailmaesilinastuseni Eeva Mägi „Mo Papa”, Vladimir Loginovi „Ööäär”, Indrek Spungini „Õnn on elada me maal”, Katrina Lehismäe „Kadunud tähed”, Volia Chajkouskaya Süsteemist väljas” ja Andres Luidre Lõpuni välja”.

Kahe ja poole nädala jooksul toimub Tallinnas ja Tartus kokku 876 seanssi.

PÖFF toimub 7.–23. novembrini. Tutvu PÖFFi programmiga siin.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid