Legendaarsed Dr. Martensid on jõudnud Kaubamajja

Foto: Dr. Martens

Tallinna Kaubamaja Meestemaailma 3. korrusel on kuni 12. novembrini avatud legendaarse kaubamärgi Dr. Martens hüpikpood. Ikoonistaatuse saavutanud saapad jäävad Kaubamajja müügile edaspidigi, kuid vaid hüpikpoest on võimalik soetada ka piiratud koguses eksklusiivsemaid mudeleid nii naistele, meestele kui ka lastele.

Dr. Martens sai alguse kuuekümnendate Inglismaal ning oma märgiliste ja äratuntavate tanksaabastega olnud alati seal, kus kohtuvad nooruslikkus ja soov massist silma paista. Jalatseid, mis esialgu tänu vastupidavusele jõudsid põhiliselt tööliste, postiljonide ja politseinike kasutusse, on läbi aegade eelistanud kanda paljud kunstnikud, lauljad ning erinevate subkultuuride esindajad. „Dr. Martensit oleme Kaubamajja oodanud juba ammu, seda enam, et paljud kliendid on meilt juba aastaid selle kaubamärgi saabumise kohta küsinud. Dr. Martens on ennast tõestanud kui tõeline disainiklassika, pidades aastakümneid vastu muutustele moesuundades ning sobitudes igasse garderoobi, nii naistele, meestele kui ka lastele“ ütles Kaubamaja turundusdirektor Britta Ratas.

Ajaga kaasas käies pakub Dr. Martens oma vegan-sarjas jalatseid ka neile, kelle tõekspidamistega pärisnaha kandmine kokku ei käi. Selleks on pikkade aastate käigus täiustatud erilist kunstnahatehnoloogiat, mis funktsionaalsuselt ja välimuselt sarnaneks võimalikult palju pärisnahaga – oleks hästi hingav, vastupidav ning mugav kanda. Dr. Martensi alternatiiv pärisnahale kannab nime „Cambridge Brush“ ning koosneb hingavast polüestri ja puuvillasegu struktuurist, mida katab vastupidav polüuretaani kiht. Samas kasutab Dr. Martens ka oma pärisnahast jalatsite tootmisel vaid toiduainetööstuse kõrvalsaadusena ülejäävat nahka valitud jätkusuutlikest farmidest ning välistab karusnaha kasutamise. Kõik muud jalatsi komponendid nagu tald ja õmblused on täpselt samasugused nagu pärisnahast mudelitel.

Muide, 12. novembrini avatud Dr. Martensi hüpikpoe teeb eriliseks seegi, et selles saab muuta oma uued Dr. Martens saapad veelgi tähenduslikumaks. Tattoo artist Sten Savi on 7., 8., ja 14. septembril Dr. Martensi hüpikpoes kohal ning tatoveerib Dr. Martensi jalanõudele täpselt seda, mida kliendi hing ihkab. Kui fantaasiast jääb puudu, siis laseb Sten oma enese kunstimeele lendu. Tatoveerimine on tasuta, kuid olgu öeldud, et tatoveerida saab vaid Kaubamajast ostetud Dr. Martensi saabastele.

Sarnased artiklid

Kommentaarid