Legendaarne kevadnäitus Tallinna Kunstihoones

Foto: Leslie Laasner‎

Kahekümnendat korda toimuv Eesti Kunstnike Liidu legendaarne aastanäitus avab uksed Tallinna Kunstihoones 11. juunil lisaks juba avatud näitustele Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.

Kahe aastakümne suurim näitus toob vaatajate ette 142 kunstniku tööd, mis žürii valis välja rohkem kui 300 taotluse seast. Näituse žürii moodustasid sel aastal Elin Kard, Indrek Köster, Tiit Pruuli, Indrek Grigor, Tamara Luuk ja Andra Orn, kelle sõnul pakub kevadnäitus publikule äratundmisrõõmu – eelkõige on see keskmise ja vanema põlvkonna kunstnike töödele keskendunud väljapanek, aga esindatud on ka märkamist väärt nooremad tegijad. 

Žürii liige Tiit Pruuli ütleb: „Žürii tänavune töö oli minusugusele algajale kunsti hindajale ühest küljest igav. Töötasime igaüks oma koduarvutis, seega ei saanud kuulata autoriteetide pädevaid ja põnevaid arutelusid. Lõpptulemuse mõttes oli see kindlasti hästi puhas ja aus mäng: žüriis olid esindatud erinevad vaated, erinevad kogemused, aga need ei saanud ühises kohvilauaarutelus üksteist mõjutada. Igaüks andis oma tabeli ja lõpuks löödi punktid kokku.“

Kevadnäituse osana on Kunstihoone galeriis juba avatud Kai Kaljo kureeritud 66 kunstniku portreenäitus.

Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus, „Kevadnäitus 2020“, toimub Tallinna Kunstihoones ja Linnagaleriis kuni 12. juulini, Kunstihoone galeriis kuni 5. juulini.

Näituse avapäeval, 11. juunil kell 16 toimub „Kevadnäitusel 2020“ eestikeelne ringkäik koos kuraator Tamara Luugiga ning kell 17 venekeelne ringkäik giid Darja Nikitinaga. Registreerumine publik@kunstihoone.ee.

Lisainfo: kunstihoone.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid