Foto: Pressifoto

KUULA! Elektrooniline duo Kisma avaldas uue singli

Kodumaine elektrooniline duo Kisma, mille koosseisu kuuluvad Stig Rästa ja Vallo Kikas, andis välja uue loo “Fly Again”, kus lauljana teeb omakorda kaasa Stefan Airapetjan. Lugu ilmus UK plaadifirma NoCopyrightSounds alt, kellega on duo ka varasemalt koostööd teinud. 

Lugu ise sai alguse kaks suve tagasi, kui Kisma liikmed Stig ja Vallo tutvusid rahvusvaheliselt tuntud Briti DJ-duo Sigma liikme Cameron J. Edwardsiga. Sigma, kes on oma megahitiga “Nobody to Love” tee paljude eestlaste südamesse võitnud, oli toona Võsu Rannafestivali peaesineja ning samal õhtul esinesid seal ka Kisma & Victor Crone. “Peale meie esinemist festivalil läksid Vallo ja Cameron stuudiosse ja hakkasid koos muusikat kirjutama. HIljem liitusime nendega ka mina ja Karl Killing ning ühiselt looni jõudsimegi. Sõnade kirjutajana andis oma panuse loo valmimisse ka Stefan,” räägib Stig Rästa loo alguse saamisest. 

Ka varasemalt on Kisma teinud koostööd UK plaadifirma NoCopyrightSoundsiga. Koosseisu eelnevad singlid “We Are” ja “Fingertips” on ilmunud sama plaadifirma alt ning viimati nimetatud lool on Spotifys ja YouTube’is kuulamisi kokku ligikaudu 40 miljonit. 

Täna ilmunud singel “Fly Again” puhul on tegemist popliku ja kaasahaarava D’n’B looga, mis sobib suve algusesse suurepäraselt. 

Kuula uut lugu siit!

Veel sarnaseid artikleid


andreas
Foto: Liis Karol Reimkel

Andreas, sõbrad ja Hiiumaa

Möödunud nädalavahetusel toimunud Treski festil tõi Andreas kuulajateni esmakordselt oma uue singli “paradise” mis on muusiku sõnul armastuslaul sõpradele ja Hiiumaale.

2025. aasta suvel veetis Andreas koos sõpradega nädala kaunil Hiiumaa saarel, avastades erinevaid randu, tuletorne ja maamärke. Päevad olid täis seiklusi ja naeru, õhtud lõppesid alati hommikuga ning ei läinud kaua aega, kuniks oldi ülepeakaela armunud sealsesse keskkonda. “Saarelt koju naastes palusid sõbrad mul meie ühised mälestused lauluks vormida. Võtsin väljakutse vastu, istusin akustiline kitarr kaenlas voodi najale ja lasin sõnadel endast välja voolata,” meenutab muusik loo sündi.

Andreas on loo “paradise” kirjutatud ja produtseeritud ise. Tegu on kitarripõhise looga, mida kaunistavad pehmed süntesaatorid, digitaalsed kellakesed ja ruumilised taustavokaalid. Lugu kasvab kiht kihi haaval vabastava haripunktini, mis mõjub kui sügav väljahingamine.

Kuula uut lugu siit!

Kodumaine laulja, laulukirjutaja ja produtsent Andreas Poom avaldas kevade lõpus 6-loolise EP “CLAW MARKS”, mis tõi kuulajateni ausa ja emotsionaalse loomingu. “Uus lugu on küll eraldiseisev singel, kuid mõjub justkui EP boonusträkina, sest kirjutasin selle samal loomeperioodil lühialbumiga. Iga looga areneb minu käekiri muusikaprodutsendina selgemaks ja enesekindlamaks – on põnev näha, milliseks kujuneb järgmine peatükk minu artistikarjääris,” räägib Andreas.

Veel sarnaseid artikleid


INGRA
Foto: Getter Raiend

INGRA avaldas uue singli “Kusagil on keegi”

Laulja ja laulukirjutaja INGRA avaldas täna oma sügisel ilmuvalt albumilt esimese singli „Kusagil on keegi“. Uue looga käib kaasas ka uhiuus muusikavideo.

„Kirjutasin selle loo tänavu märtsi alguses, mõeldes iseendale. Olin parasjagu elus sellises kohas, kus mul oli neid sõnu vaja kuulda ja nii tuligi see lugu otse südamest,“ ütles loo autor INGRA.

„Kusagil on keegi“ on sillerdavalt suvine ja elujaatav lugu, mis on heaks kaaslaseks nii neile, kes alles otsivad oma inimest, kui ka neile, kelle kõrval see eriline keegi juba olemas on.

Loos musitseerivad koos INGRAga kitarrist Johannes Laas, klahvpillimängija Mikk Kaasik, bassist Peedu Kass ja trummar Kristjan Kallas. Pala miksis ja masterdas Sten-Olle Moldau.

Singli muusikavideo filmis ja monteeris videograaf Kevin Kohjus ning selles teeb kaasa näitleja Franz Malmsten. INGRA sõnul sündis video idee ühest Instagramis nähtud klipist ning lõpptulemus sai täpselt selline nagu ta ette kujutas. “Selle suvine visuaal ja pehmed toonid haakuvad suurepäraselt loo meeleoluga,” lisas laulja.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid