KUMMARDUS Eesti disainile läbi videokunsti

Foto: Riina Varol

Tallinn Design House on võtnud ette ning alustanud mastaapse Eesti disainiloomingu juuri tutvustava projektiga “Kummardus”. Fotokeeles esitatatakse jutustus Eesti disainist, kus kohtuvad looming, loodus ja traditsioonid. Pildistamised leiavad aset tähenduslikes paikades üle Eesti ja võtavad arvesse aastaaegade mängulist vaheldumist.

Samas, valguse ja aastaaegade poeesiat, millesse kohalik disain ennast fotojutustuse “Kummardus” raames mässib, ei anna alati vaid liikumatutesse kaadritesse püüda. Seetõttu toetab Tallinn Design House’i poolt eestveetavat ettevõtmist ka video meedium ning Portailil on täna au olla esimene, kes antud projekti esimest videolugu jagada saab.

Tegu on esimese korraga, kus kodumaine disain saab üles võetud ühise kontseptuaalse loona ja seda võimsaimates Eesti paikades. Suvel avasid projektile ennast Lõuna-Eesti väekad paigad nagu Taevaskoda ja Setomaa, mille metsadžunglite, mitmevärviliste liivapaljandike ja pühade paikade võlu sai ühes loodusest või neist paigust inspireeritud disainerite loominguga üles võetud. Video annab sissevaate ka projekti saatvatest pärimusjuttudest, jagades vihjeid nii teispoolsusega ühendust hoidvatest peegelpindadest kui lindudest, kes kahte maailma – siin- ja sealpoolset, kaasaega ja möödunut – ühendavad.

Videos näeb sellel korral Eve Hansoni, Lilli Jahilo, Marit Ilisoni, Samelini, Adrikorn Artefactsi, Tanel Veenre, Claudia Lepik Jewellry ja Sigrid Kuuse loomingut. Projekti käigus luuakse austusavaldus igale aastaajale, mis põimub hiljem Robert Parelo käe all kokku terviklikuks aastaringiks. Seega, hoidke silmad lahti, sest nii kauneid kaadreid kui videolugusid on tulemas veelgi!

Sarnased artiklid

Kommentaarid