Foto: Cho Gi-Seok

Korea moefotograafi Cho Gi-Seoki näitus Fotografiskas

Täna õhtul, 18. augustil avab Fotografiska uue näituse “Kooseksisteerimine” noorelt kunstnikult Cho Gi-Seok, kes on üks praeguse aja tuntuim Aasia moefotograaf. Cho Gi-Seok otsib oma fantaasiaküllases loomingus pidevalt ilu ning armastab kõrvutada inimkeha kaunite taime fragmentidega. Tema fotosid iseloomustab tugev kompositsioon, kus kõik alates valgusest ja värvidest on detailselt läbi mõeldud. 

1992. aastal Korea Vabariigis, Seoulis sündinud Cho Gi-Seok jättis 20-aastaselt Kookmini ülikooli pooleli, et teha karjääri kunstilise juhi, visuaalkunstniku ja fotograafina. Esialgu pildistades oma sõpru ja lilli Soulis, pöördus ta järk-järgult moefotograafia poole ja lõi samal ajal, 2016. aastal, oma moebrändi KUSIKOHC. Gi-Seok on võlutud ilust ja analoogsest fotoprotsessist, millega seda jäädvustada. Ta nimetab seda “ootamatuks iluks”, mida tema jaoks digitaalne foto lihtsalt ei suuda tekitada. Moefotograafina on Gi-Seok teinud koostööd väljaannete Vogue Korea, Elle Korea, Esquire Korea ja selliste kaubamärkidega nagu Prada, Nike, Adidas ja Cartier.

“Kooseksisteerimine” on Cho Gi-Seoki esimene suurem näitus, mille eesmärk on näidata tema 2018-2020 aastate loomingut. Gi-Seoki fotosid iseloomustavad läbimõeldud kompositsioonid, kus kõik esemed on hoolikalt valitud ja teostatud. Seal on õrna rõhutatud harmooniat, puhtust, ilu, sümboolikat ja rafineeritud atmosfääri. Ükskõik, kas tegemist on inimese või lille portreega, foto peegeldab elu keerukust ja selle kaunist mitmetähenduslikkust. “Kooseksisteerimine” on sõna, mille juurde Cho Gi-Seok oma töödes sageli naaseb. Ta usub, et kõik on määratud koos eksisteerima: kivid, puud, loomad, ruumid, masinad ja inimesed.

Näituse avamiseks loob näituse ruumidesse uudse taimeinstallatsiooni Eestis resideeruv hollandlasest florist Peter Boeijkens. Peale avamist toimuvad Peter Boeijkensikaga näitusest inspireeritud floristika töötoad, mida florist ise kirjeldab nii: “Oodake ootamatut!”

Cho Gi-Seoki näitus Fotografiskas jääb avatuks 22. veebruarini 2023. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Loewe

Jonathan Andersoni KÜMME aastat Loewes

5. maini on Hiinas, Shanghai messikeskuses avatud Jonathan Andersoni kureeritud näitus “Crafted World”, mis tähistab Andersoni 10. aastapäeva Loewe moemajas, samuti teeb kummarduse moemärgi 178-aastasele ajaloole. Tegemist on Loewe esimese retrospektiivnäitusega, mis Shanghai järel rändab ka mujale maailma.

Täna 39-aastane Anderson asus Loewe moemaja loovjuhiks aastal 2013. Moeeksperdid nõustuvad, et just tänu temale on moemärgist saanud üks ihaldatumaid brände maailmas ning ka kasumlikumaid märke LVMH portfoolios. Kuna Anderson on alati pidanud lugu Hispaania moemärgi pärandist ning oskusest ühendada käsitööd tänapäeva moesuundadega, näeb ka näitusel palju käsitsi valminud esemeid, mil rääkida oma lugu. “Craft is the essence of LOEWE. As a house we are about craft in the purest sense of the word. This is where our modernity lies, and it will always be relevant,” sõnas Anderson näituse tutvustuses.

Lisaks juba täna moeajalukku läinud riideesemetele on näitusel väljas ka eksponaate Loewe Art Collectionist – mööblist keraamika ja skupltuurideni. 

Seega, kes vähegi minemas Shanghaisse, siis see on näitus, millele silm peale panna. Meie jääme aga seni ootama, et näitus meile natuke lähemale tuleks.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Elizaveta Porodina

Elizaveta Porodina näituse tuur Aljona Eesmaa ja Helene Vetikuga

4. aprillil kell 18.00 kutsub Fotografiska kõiki moe- ja fotohuvilisi tuurile, kus Aljona Eesmaa ja Helene Vetik tutvustavad fotograafia tõusva tähe Elizaveta Porodina unenäolis-haldjalikku näitust “Un/Masked” ning räägivad lähemalt tema rollist tänapäevases moefotograafias.

Meenutuseks. Kes on kes?

Aljona Eesmaa on tuntud meediasuhete ekspert, kellel on lisaks suhtekorraldusele rikkalik kogemus nii moetoimetaja kui stilistina. Täna juhib ta moele ja disainile pühendunud veebiportaali Portail. Jah, sedasama siin. Helene Vetik on üks enim auhinnatud loovjuhte ja graafilisi disainereid Eestis. Moega seob teda armastus värvide, ajaloo ning eklektika vastu. Samuti on ta algusest peale toimetanud Portaili disainihinge ja kaasautorina.

Kes on Elizaveta Porodina?

Lapsena Venemaalt emigreerunud kliinilise psühholoogi haridusega Elizaveta sai fotograafiks peaaegu juhuslikult, kuid viimastel aastatel on ta olnud üks nõutumaid moefotograafe – ta on teinud kampaaniaid mitmetele mainekatele moemajadele ning pildistanud maailmakuulsaid staare suuremate ajakirjade kaantele. Näitus “Un/Masked” võtab kokku Elizaveta loomingu viimastel aastatel ning hõlmab tema töid nii kunsti- kui moefotograafia vallas.

Elizaveta Porodina näitus “Un/Masked” jääb Fotografiska avatuks kuni 14. aprillini. Uuri näituse ja tuuri kohta lisa Fientast. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid