Kodumaiste ehtekunstnike näitus avatud veel viimaseid päevi

Foto: Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi näitustesaalis on viimast nädalat avatud rühmituse õhuLoss näitus “RõhuLoss”. Laupäeval tutvustab väljapanekut ehtekunstnik Kadri Mälk.

Rühmituse õhuLoss moodustavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna vilistlastest ehtekunstnikud Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Kristiina Laurits ja Villu Plink.

Esimene õhuLoss ehitati 1999. aastal Marzee galerii katusekorrusele Hollandis, edasi tulid ülesastumised Hispaanias, Saksamaal, Taanis, Portugalis, Ungaris, Prantsusmaal, Iisraelis, Hiinas, Lätis. Eestis on esinetud 2001. aastal Rakvere Muuseumis, 2011. aastal Euroopa kultuuripealinna ürituste raames Tallinna Põhja tuletornis ning Evald Okase Muuseumis 2015. aastal.

Möödunud aasta oktoobris maabus õhuLoss taaskord üle aastate Tallinnas, Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi näitustesaalis, väljapanek tähistab koostegutsemise 20. aastapäeva. Näitusel on eksponeeritud rühmituse ehtekunstnike intrigeeriv ja inspireeriv looming, kus muude materjalide hulgas on kasutatud näiteks kuivatatud leiba.

Huvilisi oodatakse laupäeval, 19. jaanuaril kell 15.00 Maarjamäe lossi näituse ringkäigule ehtekunstniku ja Kunstiakadeemia professori Kadri Mälguga, kes on Eesti ehtekunsti koolkonna looja ja üks silmapaistvamaid esindajaid. Ringkäigul on suurepärane võimalus saada ülevaade Eesti ehtekunsti seisust ja rühmituse õhuLoss tegevusest.

Uuri lisa ajaloomuuseum.ee.

Ehtekunstnike näitus “RõhuLoss” on Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) avatud kuni 20. jaanuarini teisipäevast pühapäevani kell 10-18.

Sarnased artiklid

Kommentaarid