Kärt Hammeri “Punane” homsest Põhjala tehas

Foto: Kärt Hammer

Juba homme, 3. septembril avab Kärt Hammer Põhjala tehase Sepikojas maali ja installatsiooni ühendava isikunäituse „Punane“. Näitus on kasvujätk projektile “Abstraktsioonid“, mis lõi spetsiifilise intuitiivse ruumi, kus abstraktne maal ning laiali pillutud elemendid sundisid esteetilisele kogemusele. „Punane“ viib seda kogemust edasi, valides peale must-valget puhtust intensiivse põlemise.

Näituse raames rullub industriaalses tehasekeskkonnas lahti ängist nõretav punane universum, mille üheks fookuspunktiks on punane riidekapp. Sellest on pudenenud mööda ruumi laiali eelnevate abstraktsioonide rituaalseid jätkuelemente. Teosed on justkui märjad altarid kannatustele, sisaldades vihjed surmale ja teistele dimensioonidele, ilmalikele klišeedele. Punased objektid peegeldavad tugevaid, ent seletamatuid ja käest lipsavaid emotsioone ning tundmusi.

Näituse kuraatori Mailis Timmi sõnul on punane värv laia taju- ja tähendusväljaga, ühendades endas korraga viiteid inimese bioloogiale ja surelikkusele, erinevatele kirglikele tundmustele ning paatoslikele šestidele. „Kärt Hammer jätab oma brutaalselt punaste maalide ja objektide vahele õhku erinevateks tõlgendusteks. See õhk on samas paks tähendustest ja viidetest, mis loovad pingestatud ja sugestiivse keskkonna, võimaldades leida vaatajal enda jaoks infokihi, millega isiklikult suhestuda,“ ütles Timmi.

Aadressil Marati 5 asuvat näitust saab külastada kolmapäevast laupäevani ajavahemikul 12.00-19.00 ning see jääb avatuks kuni 30. septembrini. Näituse avamine toimub homme, 3. septembril algusega kell 19.00. Näituse avamist tõlgitakse kohapeal viipekeelde.  

Sarnased artiklid

Kommentaarid