Karl Annus, raamide sees ja raamidest väljas

Karl Annus, raamide sees ja raamidest väljas

Karl Annus

Karl Annus

Foto: Ken Oja

Kuna optimistlikud hääled meie peas eeldavad, et Karl Annus ja tema prilliraamid siinsetele lugejatele tutvustamist ei vaja, ei hakkagi me teda tutvustama, vaid asume kohe asja kallale. Siin see on – intervjuu Karliga.

Karl, naasid mõni aeg tagasi Framed by Karliga Washingtonist. Mis sa seal tegid ja mis sa seal nägid?

Käisime koos teiste Eesti toote- ja moedisaineritega sealses Eesti saatkonnas ajutist näitust üles panemas ja osalesime Washingtoni Fashion Weekil. Nägime sealseid eestlasi, kes olid väga toredad ja külalislahked. Kohtusime kohalike väikeettevõtjate ja disaineritega, kes olid samuti väga külalislahked ning väga huvitatud meie toodetest ja tegemistest. Sain ka kahelt kohalikult disainerilt prillitellimuse.

Reisi eesmärk oli muuhulgas tutvuda ekspordivõimalustega laiemalt. Kohtusime USA väikeettevõtjate administratsiooni esindajatega, kellega pidasime maha sisuka ümarlauakohtumise, mis oli hea sissejuhatus erinevatele võimalustele USAsse eksportimiseks, et saada ülevaade, milliseid kadalippe tuleb sel teel läbida.

Framed by Karl on viimastel kuudel väga palju välisreise ette võtnud. Mida põnevat teiste riikide tuuled toonud on?

Kevadel käisime Milan Design Weekil ehk Salonel, mis on suurim ja olulisim mööbli- ja disainimess maailmas. Seal saime aru, et sellise mastaabiga sündmusel on väga raske suuremate tegelaste vahel pildile pääseda ning prillitootjana tuleks hoopis osa võtta sealsest prillimessist MIDO Eyewear Show. Üle linna laiali pillutatud sündmustega disaininädalal on väga keeruline saada õiget inimest enda juurde. Erialaspetsiifilisel messil, mis toimub messikeskuses, on palju tõenäolisem, et saad kokku tulevaste müügiesindajate ja teiste vajalike inimestega.

Oleme viimasel ajal sõitnud ka Stockholmi vahet. Kevadel oli seal Eesti Disainimaja näitus „Size Doesn’t Matter” ja augusti lõpus käisime Polhem PR showroom’i pressipäeval. Võtsime sellisest pressipäevast esimest korda osa ja tundub, et see oli tulus. Kuna see oli jõuluteemaline pressipäev, siis artiklid ja intervjuud ilmuvad alles novembris-detsembris. Peale pressipäeva jäid meie tooted Stockholmi Polhem PRi showroom’i ning prillid on juba mitmel pildistamisel käinud. Ootame põnevusega fotode ilmumist!

th_bcc09b620d2cb12a760ad8aad13d6126_1467712189_mg_76961

Kes meisterdab Framed by Karl prilliraame, kui sina maailma vallutad?

Mul on olnud prillide meisterdamisel algusest saati abiks sõber Mart. Esialgu ta aitas mind põhitöö kõrvalt, kuid nüüdseks on ta juba üle aasta olnud meie täiskohaga prillimeister. Tema käte all pea kõik prilliraamid valmivadki. Lisaks Mardile on meil abiks käinud praktikante. Osavate kätega inimesi ootame alati endale praktikale ja sobivuse korral prillimeistrina ametisse jääma.

Välisturgudele sisenemine on igati aplausi väärt. Mis saab aga sinu prilliraamide Eesti fännidest?

Eesti inimeste jaoks ei kao me kusagile. Koos Framed by Karl veebipoe lansseerimisega tuleme välja kolme uue prilliraamimudeliga ja enne jõule on veel üllatusi varuks.

Oled oma raamidega tegelikult juba üksjagu tegutsenud – su käekirja tunneb ära iga teravam silm, prilliraame on nähtud nii poliitikute kui kollase meedia staaride ninal, oled pälvinud posu disainiauhindu. Mis täna su südame Framed by Karli tegevuse juures kiiremini põksuma paneb?

Asjad, mis südame kiiremini põksuma panevad, on alles poolikud ning ma ei tahaks neid veel avalikustada. Nii palju võin avaldada, et üks neist on seotud prillitootmisel tekkivate jääkidega ja ka üks koostöö on sellega seotud.

Kas võime antud intervjuu juurde lisada Framed by Karli värskeima lookbook’i fotod? Meile näivad need uskumatult ägedad.

Ikka võib! Ja sellega seoses tahaksingi veel kord tänada nende ilusate fotode eest Helene Vetikut ja Karl Saluveeri Hmmm Creative Agencyst, fotograafi Ken Oja, stilisti Kärt Hammerit, meikarit Eliise Brigita Mõisamaad ning Starsystemi modelle Laurat, Nikitat ja Taavit.

Framed by Karl stuudio asub aadressil Telliskivi 57, värskelt lansseeritud veebipoe leiab aadressilt framedbykarl.com ning brändi tegemistega saab end kursis hoida ka Facebooki vahendusel aadressil facebook.com/framedbykarl/.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid