Karin Raski uus kollektsioon pakub vimkaga klassikuid

Karin Raski uus kollektsioon pakub vimkaga klassikuid

Foto: Laura Nestor

Uue hooaja saabudes täitub moelooja ja näitleja Karin Raski omanimelise naisterõivaste brändi esimene tegutsemisaasta. Tähtpäeva kroonib värskelt valminud sügistalvine moekollektsioon, mille keskmes on siinse piirkonna kliimasse sobivad villased mantlid ja peenvillased kleidid.

Karin Raski bränd lähtub põhimõttest, et mood ei koormaks keskkonda, mistõttu on kollektsioonis kasutatud peamiselt kangajääke. “Praeguses kollektsioonis domineerivad täis- ja peenvill, lisaks on sametit ja puuvilla. Kangaid, mis pärinevad eri aastakümnetest, olen hoolega kogunud nii inimeste annetustena kui ka suuremate tehaste käest. Samuti olen mingil määral kasutanud uusi orgaanilisi tekstiile,” kirjeldab kollektsiooni autor.

Töö sügistalvise kollektsiooniga algas tegelikult juba möödunud talvel, kohati paralleelselt 2021. aasta kevadsuvise loominguga, mil moelooja kätesse sattus puuderroosa villa krepp-kangas, mis dikteeris kogu kollektsiooni edasise käekäigu. “See oli armastus esimesest silmapilgust. Koheselt tekkis inspiratsioonipuhang peenvillaste kleitide loomiseks, kaaslasteks soojad täisvillast mantlid. Nendest moodustub kombinatsioon, mis on alati stiilne, kuid arvestab ka meie jahedate ilmastikuoludega,” räägib Karin.

Kleitide ja mantlite kõrval on kollektsioonis esindatud sametist hõlmikseelikud ja kerged puuvillased pluusid. Samuti on olemas juba hitt-toodeteks kujunenud kimonod ja pükstükid. Kollektsiooni värvigamma koosneb põhiliselt murtud toonidest, mille seast leiab maalähedast beežikat ja halli, õrna roosat ja sinist, aga ka harjumuspärast musta. Klassikalistele lõigetele ja toonidele mängivad omamoodi vimka sätendavad litrid, ootamatud mustrid ning julge punane.

Uue kollektsiooni rõivastega saab juba tutvuda Karin Raski moestuudios Telliskivis ja e-poes.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid