Kaia Saarna Kadaka ehteseeria täienes uute mudelitega

Kaia Saarna Kadaka ehteseeria täienes uute mudelitega

Foto: Virge Viertek

Kodumaise ehtekunstniku Kaia Saarna palavalt armastatud Kadaka ehteseeria on saanud täiendust. Uus ehteseeria sündis sellel kuumal suvel Hiiumaal. 

Kadakamarjade kobaratest on valminud uued sõrmused, kõrvarõngad ja kaelaehted. Uutesse hõbedast kadakamarjadesse on lisatud teiste seas selliseid vääriskive nagu preniit, topaas, ametüst ja ioliit, samuti sünteetilisi kive, mis on värvitoonilt ligilähedased kadakamarjadele looduses. Värvilised kivid on kombineeritud omakorda mustade oksüdeeritud hõbedast ja klassikaliselt hõbedaste kadakamarjadega.

„Iga ehe ühe või kahe kadakamarjaga on unikaalne ja kordumatu nagu loodus ise,” räägib disainer. Nimelt näeb ehete valmistamisprotsess välja nii, et päris kadakamarjad pannakse vedelasse kipsvormi, milles need ahjus ära põlevad. Peale seda valatakse vormile peale hõbe, kus see voolab ärapõlenud kohtadesse ja võtab täpselt kadakamarja vormi.

Uue ehteseeria esmaesitlus leidis aset 8. septembril NID pop-up galeriis Pariisi disaininädala raames. Täna on ehteseeria müügil sellistes Eesti disainipoodides nagu MUST pop-up, Tallinn Design House ja Les Petites, samuti e-poes kaiasaarna.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid