JUBA HOMME avatakse Tali disainipoes näitus „KÄEATLAS”

Foto: Liisa Kivimäe

Juba homme avatakse Tali disainipoes Eesti Kunstiakadeemia aksessuaarikursuse tulemusena valminud aksessuaaride näitus „KÄEATLAS” – Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendatud kursuse näitus, mille valmisesemed näituse järel ka Talisse müügile jäävad.

Näituse loonud disainerid selgitavad, et „KÄEATLAS” on ühtlasi nii väike aksessuaaride entsüklopeedia, esteetilisi ja personaalseid maastikke kaardistav atlas kui ka võimalus ennustada autorite käejoontelt nende tulevikku disainimaastikul. Eksperimenteerimise ja osava kätetöö abil ühendatakse punktid uuteks esilekerkivateks mustriteks. Ehetest koduaksessuaarideni, praktilisest kontseptuaalseni: esitlusele tulevad stiilsed ja mängulised, põnevate tehniliste lahendustega väikeseeriad. Tooteid on võimalik kohapeal osta ning väike valik jääb TALI müügilettidele ka pärast näituse lõppu.

Näitusel esitletavate esemete ideed on valmistoodeteks kujunenud Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendusel kevadise aksessuaarikursuse tulemusena. 15 disaineri hulgas on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna erinevate erialade magistrandid – ehte- ja moekunsti, naha- ja klaasikunsti, keraamika ja tootedisaini erialadelt ‒, muuhulgas rahvusvahelise taustaga tudengid. Vastavalt erialadele võib oodata ka mitmekesist materjalivalikut. Samasisuline kursus, kus lähteülesandeks on luua aksessuaaride väikeseeria, korraldati juba kolmandat korda ning teist aastat järjest toimub projekt koostöös Tali disainipoega.

Aksessuaarinäitus „KÄEATLAS” avatakse Tali disainipoes (Kotzebue 33) reedel, 26. mail kell 17.00.

Sarnased artiklid

Kommentaarid