Foto: Mariliis Hopp

Näitusele „PILK” pilgud peale!

Alates tänasest on Viru Keskuse aatriumis avatud Goldtime juveelikaupluste keti ning Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala III kursuse tudengite ainulaadse koostööprojektina sündinud ehtenäitus „PILK”, kus oma töid esitleb kümme noort Eesti ehtekunstitalenti.

„Projekt sai alguse soovist aidata noortel kooliseinte vahelt välja tulla, anda neile võimalus oma loomingut tutvustada ning seeläbi edasi areneda. Projektis osalevad EKA ehtekunsti eriala tudengid, kellele andsime ülesande luua kursusetööna ehtekollektsioonid, mis annaksid uudses võtmes edasi Eesti ehte sõnumit. Tööd taanduvad sellele, kuidas keegi noortest loojatest näeb meie maad ja kultuuri ehte vormis – midagi, millest võib lõpuks saada väärikas kingitus nii turistile kui ka Eestit väisavatele külalistele,” rääkisid idee algatajad Goldtime’i ostujuhid Aveli Kippari ja Kristiina Kõllo.

Noorte kunstnike pilk on kodumaise ehte essentsi otsides olnud suunatud Eesti loodusele, kultuurile ja folkloorile. Või ka lihtsalt aknast välja. Märgatu ja iseloomulik on oma kuju leidnud metallis ja puidus, plastis ja puuseenes. Tulemuseks on nii kantavamad kui ka kunstipärasemad ehtemaailmad, mis koos moodustavad võluva terviku.

„Kursus andis võimaluse tegeleda seeria mõistega ehtes. Erinevalt koostööprojektidest, kus üks osapool on tellija, ei ole Goldtime seadnud eesmärgiks kommertstingimustele vastavate esemete loomist. Üleskutse oli pigem esitatud soovina tulla välja ehetega, milles kajastuks Eestile (ainu)omane. Kursuse jooksul tegeleti eelkõige idee lahtimõtestamisega, materjaliotsingute ja -katsetustega, tavapärastele tiražeerimist võimaldavatele tehnoloogiatele alternatiivide leidmisega,” selgitas Piret Hirve, EKA õppejõud ning kursuse üks juhendajatest.

Näitusel teevad kaasa ehtekunstnikud Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsep, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti. Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems.

Ehtekunstinäitus „PILK” on avatud Viru Keskuse aatriumis 28. maini.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Loewe

Jonathan Andersoni KÜMME aastat Loewes

5. maini on Hiinas, Shanghai messikeskuses avatud Jonathan Andersoni kureeritud näitus “Crafted World”, mis tähistab Andersoni 10. aastapäeva Loewe moemajas, samuti teeb kummarduse moemärgi 178-aastasele ajaloole. Tegemist on Loewe esimese retrospektiivnäitusega, mis Shanghai järel rändab ka mujale maailma.

Täna 39-aastane Anderson asus Loewe moemaja loovjuhiks aastal 2013. Moeeksperdid nõustuvad, et just tänu temale on moemärgist saanud üks ihaldatumaid brände maailmas ning ka kasumlikumaid märke LVMH portfoolios. Kuna Anderson on alati pidanud lugu Hispaania moemärgi pärandist ning oskusest ühendada käsitööd tänapäeva moesuundadega, näeb ka näitusel palju käsitsi valminud esemeid, mil rääkida oma lugu. “Craft is the essence of LOEWE. As a house we are about craft in the purest sense of the word. This is where our modernity lies, and it will always be relevant,” sõnas Anderson näituse tutvustuses.

Lisaks juba täna moeajalukku läinud riideesemetele on näitusel väljas ka eksponaate Loewe Art Collectionist – mööblist keraamika ja skupltuurideni. 

Seega, kes vähegi minemas Shanghaisse, siis see on näitus, millele silm peale panna. Meie jääme aga seni ootama, et näitus meile natuke lähemale tuleks.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Elizaveta Porodina

Elizaveta Porodina näituse tuur Aljona Eesmaa ja Helene Vetikuga

4. aprillil kell 18.00 kutsub Fotografiska kõiki moe- ja fotohuvilisi tuurile, kus Aljona Eesmaa ja Helene Vetik tutvustavad fotograafia tõusva tähe Elizaveta Porodina unenäolis-haldjalikku näitust “Un/Masked” ning räägivad lähemalt tema rollist tänapäevases moefotograafias.

Meenutuseks. Kes on kes?

Aljona Eesmaa on tuntud meediasuhete ekspert, kellel on lisaks suhtekorraldusele rikkalik kogemus nii moetoimetaja kui stilistina. Täna juhib ta moele ja disainile pühendunud veebiportaali Portail. Jah, sedasama siin. Helene Vetik on üks enim auhinnatud loovjuhte ja graafilisi disainereid Eestis. Moega seob teda armastus värvide, ajaloo ning eklektika vastu. Samuti on ta algusest peale toimetanud Portaili disainihinge ja kaasautorina.

Kes on Elizaveta Porodina?

Lapsena Venemaalt emigreerunud kliinilise psühholoogi haridusega Elizaveta sai fotograafiks peaaegu juhuslikult, kuid viimastel aastatel on ta olnud üks nõutumaid moefotograafe – ta on teinud kampaaniaid mitmetele mainekatele moemajadele ning pildistanud maailmakuulsaid staare suuremate ajakirjade kaantele. Näitus “Un/Masked” võtab kokku Elizaveta loomingu viimastel aastatel ning hõlmab tema töid nii kunsti- kui moefotograafia vallas.

Elizaveta Porodina näitus “Un/Masked” jääb Fotografiska avatuks kuni 14. aprillini. Uuri näituse ja tuuri kohta lisa Fientast. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid