Foto: Kirjastus Puänt

Ilmus Lucy Jonesi „Paradiisi kaotades. Miks meie meeled vajavad loodust”

Kirjastus Puänt annab teada, et ilmunud on Lucy Jonesi teos „Paradiisi kaotades. Miks meie meeled vajavad loodust”, mis tegeleb betooni ja asfaldi alla mattuvas maailmas aina olulisemaks muutuva küsimusega – kas inimene tuleb toime, kui tema side loodusega katkeb?

Raamatus käsitletakse vaimse ja kehalise tervise seoseid, looduse rolli väsimuse ennetamisel ja sellest taastumisel, laste kasvatamist ja õues veedetud aja tähtsust, metsakümblust ja loodusteraapiat, linnaloodust, kliimaärevust ja palju muud. Lucy Jones on kohtunud maailma eri paikade uurijate ja praktikutega, tutvunud nende vaatenurkadega ning koondanud need ühte raamatusse. Teaduslikke uuringuid ilmestavad katsed ja nende haaravad tulemused.

Haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro on öelnud: “Me oleme end loodusest lahutamas. Loodus on veel mõnda aega, ehkki oma rikkalikkuses tasapisi hääbudes, olemas ja ootab – äkki me mõtleme ringi ja lepime ära. Raamat on täis argumente, miks selle suhte päästmine on meile eluliselt oluline, näidates tõenduspõhiselt, et loodus on populatsioonitervise, vaimse tervise, arengu ja õppimise, töövõime ning sotsiaalse turvatunde küsimus. Või isegi mitte küsimus, vaid vastus. Pärast lugemist tahad tõenäoliselt ringi korraldada linnaruumi, haridussüsteemi, töölkäimist ja oma elu. Samuti ei peaks sa end enam kunagi veidrikuks pidama, kui tunned sõnulseletamatut ängi mõne loodusliku elemendi kadumise pärast – sinus tõstab pead ülioluline elu säilitamise tung, mitte põlastusväärne sentimentaalsus või progressivastasus.”

Lucy Jones on vabakutseline ajakirjanik ja autor, kes teeb kaastööd teaduse, tervise, eluslooduse ning keskkonna teemal erinevatele väljaannetele, sealhulgas BBC, Emergence, Guardian ja Independent. Ta on töötanud ajakirjades New Musical Express ja The Daily Telegraph. Muide, raamatut „Paradiisi kaotades. Miks meie meeled vajavad loodust” on juba tunnustatud The Timesi ja Telegraphi poolt aasta raamatu tiitliga.

Haara oma eksemplar Puändi veebipoest aadressil puant.ee! 

Olgu ka lisatud, et raamatu avalik esitlus toimub 13. juunil kell 18.00 Botikus, aadressil Marati 5.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kirjastus Puänt

Ilmunud on Ave Taaveti novellikogu “Kasukas”

Kirjastus Puänt annab teada anda, et ilmunud on Ave Taaveti uus novellikogu “Kasukas” – kirjaniku, karikaturisti ja filmitegija kolmas raamat, kus on kokku traageldatud huumor ja ühiskonnakriitika, igapäevaolme ning maagilis-müstline elutunnetus.

Aeg on kõnealuse raamatu lehekülgedel kihiline nagu kasukasalat – kaasaegse heaoluühiskonna varjudes luusib endiselt arhailine, folkloristlikule mõtlemisele omane maailm, kus toimetavad eesti rahvapärimusele tuttavad tegelaskujud – luupainajad, kratid ja libahundid. Tekstide vahele on põimitud Rein Muuluka fotod Eesti talumaastikest ning kodustest interjööridest, mis on üles pildistatud läbi 1920ndatest pärineva fototehnika läätse.

Raamatu esitlus toimub 14. märtsil Paavli Kultuurivabrikus sarja Paavli.LIT raames algusega kell 18.00. Lähianalüüsi kõssidest, elu hääbumisest maapiirkondades ja krüptoinvesteeringutest pakuvad Theodor Nurmekund, Rein Muuluka ja Ave Taavet. Õhtut juhib Kaisa Ling.

Uuri lisa puant.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Eesti Disainerite Liit

Eesti disainiklassika – maimikutele!

Kes meist ei teaks “Vana Toomase” lampi, Tarbeklaasi vaase, Standardi mööblit, Polümeeri vahtkummist mänguasju või puidust täheklotse. Neid kõiki ühendab asjaolu, et tegemist on Eesti oma disainiga, mis on valminud keeruliste aegade kiuste. 

Värskelt ilmavalgust näinud “Eesti disainiklassika maimikutele” on hoolikalt valitud näidistega pildiraamat, mis tutvustab disainiklassikat pere kõige väiksematele, kes saavad raamatust õppida sõnu ja värve, veidi vanemad aga uurida asjade vormi ja funktsiooni. Vanavanematel on kindlasti lastele jutustada nostalgilisi lugusid oma lapsepõlvest.

Raamat on valminud 2023. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas lõputööna koostöös Eesti Disainerite Liidu ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga. Raamatu kunstnikuks on Kristin Vaher. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid