Ikooniliste triipudega ebavõrdsuse vastu

Ikooniliste triipudega ebavõrdsuse vastu

Foto: marimekko.com

Soome moemärk Marimekko teab vägagi hästi, et mingil seletamatul põhjusel tänapäeval ikka veel esinev sooline ebavõrdsus on häbiväärne. Nii otsustas bränd tõmmata sellele teemale suuremat tähelepanu ja anda naiste ebavõrdse kohtlemise vastasele võitlusele ka oma panuse.

Nimelt otsustas Marimekko pühendada tänavuse Tasaraita kollektsiooni just võrdsuse ja ebavõrduse temaatikale. Ja miks just Tasaraita? Sest esiteks tähistab Tasaraita kollektsioon just tänavu oma 50. aastapäeva ja teiseks ei saakski ükski teine Marimekko kollektsioon seda sõnumit paremini kanda – sest Tasaraita ongi endas algusest peale kandnud mõtet „even stripes for equalityˮ. Selle tekkeloo taga ei ole keegi muu, kui Annika Rimala, kes oli 1968. aastal Marimekko disainer ning lõi triibulise unisex kollektsiooni Tasaraita, mis oli mõeldud kandmiseks kõigile – olenemata rahvusest, vanusest või soost.

Täna, 50 aastat hiljem, lisandub kollektsiooni niigi aegumatule sõnumile koostöö organisatsiooniga Plan International, mis tegeleb laste õiguste ning just tüdrukute vastu suunatud ebavõrduse vastu võitlemisega. Iga Tasaraita kollektsiooni särgi müügist annetab Marimekko 1 euro Plan Internationalile – ja kellele ei meeldiks suvist hooaega tervitada ühe uue ja üllast eesmärki kandva meremehetriibuga?

Et propageerida kampaania sõnumit laiemalt, jäädvustas Marimekko tänavuse Tasaraita kollektsiooni juba ikoonistaatusesse tõusnud naise, Cipriana Quanni seljas. Vaata tulemust allolevast videost ja fotogaleriist!

Uuri lisa Marimekko veebipoest aadressil marimekko.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid