Iittala Ultima Thule seeria sai värvilise kuue

Iittala Ultima Thule seeria sai värvilise kuue

Foto: Iittala

Tunnustatud kunstnik Tapio Wirkkala muutis tänu suurele armastusele Põhjala looduse vastu klaasipuhumise reegleid ning 1968. aastal sündis koostöös Iittalaga Ultima Thule kollektsioon. Täna, 50 aastat hiljem, saab jääst ja lumest inspireeritud Iittala ikooniks kujunenud seeriale esmakordselt värvilise kuue.

Ligi neli dekaadi kestnud karjääri jooksul lõi disainer Tapio Wirkkala Iittalale üle 400 klaasist eseme. Kõige kuulsam neist ongi Ultima Thule seeria. Legendi kohaselt on Ultima Thule üksik saar Soomes, mida katavad jää ja lumi ning kus päike iial ei looju. Kuna Wirkkala soovis seda unikaalset Põhjamaist vaikust ka oma töödes väljendada, sundis ta Iittala tehase klaasipuhujaid veelgi oma oskuseid lihvima. Pärast pea tuhande tunni pikkust töötamist suutsid nad valmistada orgaanilise pinnamustriga klaasi, põletades vormi sulatatud klaasiga. Nii sündis 1968. aastal äratuntavalt arktilise välimusega Ultima Thule klaasnõude seeria.

1969. aastal võttis Finnair oma värskel Helsinki New York lennuliinil äriklassi reisijate teenindamiseks kasutusele Ultima Thule klaasid, aidates seeläbi kodumaisel klaasikunstil jõuda ka rahvuvahelisele areenile. Nüüdseks on ikooniline Ultima Thule olnud oma kirgaste taldrikute, klaaside ja sisustusesemetega osaks Iittala kollektsioonidest juba 50 aastat.

Ultima Thule juubeli puhul esitleb Iittala seda kollektsiooni esmakordselt värvilisena. Ikooniline klassik on nüüdsest rüütatud müstilisse sinakas-halli värvitooni. Müstiline ja samal ajal elegantne sinine varjund meenutab Soome maastikku, mis viib maakera põhjapoolseimasse äärde. Uues toonis on saadaval küünlahoidja, joogiklaasid, kausid ning karahvinist ja kahest klaasist koosnev komplekt.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid