Iittala ja Helsingi disainimuuseum kutsuvad veebifestivalile

Foto: designmuseum.fi

Vahelduseks jagame uudiseid ka meie põhjanaabritelt. Nimelt tähistavad Helsingi disainimuuseum ja Iittala selleaastast Helsingi disaininädalat veebis toimuva ürituste sarjaga, kus esinevad disainimaailmas tunnustatud inimesed, nagu näiteks New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumi (MoMA) vanemkuraator Paola Antonelli ning disainerid Alfredo Häberli ja Harri Koskinen. Esimene ülekanne toimub juba täna õhtul kell 19.00.

Veebifestival ise toimub Helsingi disaininädala raames 10.-14. septembril ning ürituste sarja peamine fookus on disainiprotsessi mängulisusel ja loovusel. Festivaliga soovivad Helsingi disainimuuseum ja Iittala näidata disaini kui probleeme lahendavat jõudu.

Helsingi disaininädalal on ka viimane võimalus külastada Helsingi disainimuuseumis olevat näitust “Iittala – Kaleidoskoop: loodusest kultuurini”. Arhitekt Florencia Colombo ja tööstusdisaineri Ville Kokkoneni kureeritud mitmetasandilise näituse keskmes on peamiselt klaas ja ajaloost tuntud disainiklassikud. Kuna ulatuslike reisipiirangute tõttu pole paljudel huvilistel olnud võimalust Helsingis paiknevat näitust külastada, tutvustatakse ekspositsiooni enne sulgemist mitmel moel ka üle veebi. Nii on enne 19. septembrit võimalik uudistada disainimuuseumi kodulehele lisatud 3D ringkäiku ja võtta osa mitmetest üritustest Iittala Instagrami vahendusel.

Virtuaalse festivali raames toimub kokku viis otseülekannet, mis pakuvad ainulaadset lähenemist loovusele. Veebiüritustel on võimalik uurida Iittala näitust läbi laste silmade, arutada koos disaineri Alfredo Häberliga loovuse üle ja kuulata, kuidas MoMA vanemkuraatori Paola Antonelli arvates saab disainimeetodeid kasutada tulevikus probleemide lahendamiseks ning millisena paistab Soome disain teisel pool Atlandi ookeanit elavatele inimestele.

Läbi otseülekande on võimalik külastada ka Iittala klaasivabrikut, kus disainer Harri Koskinen ja staažikas klaasipuhuja näitavad, kuidas on valmistatud suupuhutud klaas, ja selgitavad, miks klaasipuhuja ja disaineri vaheline suhtlus on oluline. Lisaks saab läbi ühe otseülekande tutvuda ka Soome loodusega, et koguda inspiratsiooni ja näha paiku, mis on aastate jooksul mitmeid Soome disainereid inspireerinud.

Olgu lisatud, et kõik festivali sündmused toimuvad inglise keeles ning avaldatakse otsepildis nii Helsingi disainimuuseumi kui ka Iittala Instagrami kontol. Ülekanne algab igal päeval Eesti aja järgi kell 19.00.

Lisainformatsiooni ja kogu festivali programmi leiab Helsingi disainimuuesumi veebilehelt. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid