H&M on astunud järgmise sammu olemaks võimalikult läbipaistev

Foto: H&M

Eile, 23. aprillil lisas H&M e-poes hm.com müüdavatele rõivaesemetele senisest suuremas mahus tooteid puudutavat infot. Seoses sooviga olla võimalikult läbipaistev, jagatakse moesõpradega esemete taustinfot ja detaile. See võimaldab klientidel teha jätkusuutlikku moetulevikku silmas pidades informeeritud ostuotsuseid.

H&M on pühendunud moetööstuse muutmisele, jätkusuutlikumaks tegemisele ja läbipaistvusele. 2013. aastal avalikustas H&M esimese globaalse  moeettevõttena oma tootjate nimekirja. 2017. aastal algasid katsetused nn läbipaistvustööriistaga – esialgu pakuti infot kollektsiooni “Conscious Exclusive“ kohta. Nüüd aga astuti järjekordne suur samm edasi – läbipaistvustööriist annab nüüd infot pea kõigi e-poes hm.com müügil olevate rõivaesemete ja enamuse H&M HOME’i sisustustoodete kohta. Infot jagatakse tootmisriigi, -ettevõtte ja -vabrikute ning valmistamisel kasutatud materjalide kohta. Oluliste detailide teadmine võimaldab klientidel teha teadlikke otsuseid.

“Tunneme uhkust, et oleme esimene suur rahvusvaheline moeettevõte, kes jagab sellises mahus teavet oma toodete kohta. Soovime maailmale näidata, et see on võimalik. Olles avatud ja läbipaistev toodete valmistamiskoha osas, soovime seada tööstuses lati kõrgele ja julgustada kliente kestlikumaid otsuseid tegema. Läbipaistvusega kaasneb vastutus – seega on läbipaistvus oluline faktor, mis aitab luua jätkusuutlikumat moetööstust,“ räägib H&Mi jätkusuutlikkuse juht Isak Roth.

Lisateave on alates 23. aprillist kättesaadav kõigis 47 riigis, kus H&M on avanud e-poe. H&Mi tavakauplustes osteldes pääseb informatsioonile ligi H&Mi veebirakenduse kaudu skaneerides sisse hinnasildi triipkoodi, mis juhatab kliendi e-poodi. H&M otsib jätkuvalt viise, kuidas tuua inimesteni rohkem teavet ja loodab, et kliendid võtavad uued info saamise võimalused omaks.

Sarnased artiklid

Kommentaarid