H&M, Lee ja uue põlvkonna denim

H&M, Lee ja uue põlvkonna denim

Foto: H&M

Täna, 28. jaanuaril jõuab valitud H&Mi kauplustesse ja e-poodi müügile koostöökollektsioon Ameerika legendaarse teksabrändiga Lee. Jätkusuutlikule denimile keskenduv kollektsioon toob moesõprade ette naiste-, meeste- ja lasterõivad, ühendades Lee disainipärandi uusimate moetrendide ning innovaatiliste ja kestlike materjalidega.

Kollektsiooni „Lee x H&M“ keskmeks on jätkusuutlikkus, terviklik lähenemine ning tähelepanu suunamine tootmise kõikidele etappidele. Koostöö raames toob H&M esmakordselt müügile 100% ümbertöödeldud puuvillast teksapüksid, millest 80% on saadud tööstusjäätmetest ja 20% tarbimisjäätmetest. Olulisel kohal on ka puuvillavaba teksariie, mis on loodud taastuvast kiust ja vettsäästvatest värvainetest, kasutades samal ajal väiksema mõjuga pesemisviisi, mis kulutab vähem vett, keemiat ja energiat. Esmakordselt jagab H&M oma veebilehel hm.com ka iga teksatoote elutsükliiga (LCA) puudutavaid andmeid, mis näitavad vee, süsihappegaasi ja energia mõju toote loomishetkest kuni selle eluea lõpuni.

H&Mi ja Lee koostöökollektsioonis käib läbipaistvus käsikäes värskete moetrendidega. Valikust leiab lohvakad siluetid ja kookonlõiked, aga ka töölisrõivaist inspireeritud vormid, mis on iseloomulikud just Lee disainipärandile. Naistekollektsioonis kannavad 90ndate hõngu laia ja avara lõikega teksapüksid ning Lee klassikaline teksajakk „Rider“, millele on antud trendikalt lohvakas vorm. Naiselikkust lisavad kollektsioonile teksakorsetid, funktsionaalsust annavad avarad pealissärgid ning töölisrõivaste meeleolu leiab mugavatest teksatunkedest. Teksakollektsiooni täiustavad igapäevased baasesemed, mis on valmistatud Texloop™  RCOT™ ümbertöödeldud puuvillast.

Meestekollektsiooni võtmeesemeteks on ajatult stiilsed töölisjakid, mis on jäänud truuks Lee autentsusele ja disainile. Mugava lõike ja viie taskuga teksapüksid on valmistatud ümbertöödeldud puuvillast, laia lõikega klassikaliste teksade loomiseks on aga kasutatud vettsäästvat värvi ja 100% Tencel™ lüotsellist õmblusniite. Kollektsiooni täiustavad vastupidavad tunked, riidest kotid, trendikad kalamehemütsid ning mugavad džemprid.

„See erakordne koostöö Lee-ga on olnud puhas nauding,“ sõnab H&Mi disainer Jon Loman. „Koostöö eesmärgiks olid muutused ning kestlikud ja säästlikult hangitud materjalid. Arvestasime igat detaili ja esitasime üksteisele positiivses mõttes väljakutseid. Oli imeline töötada Lee ikooniliste disainidega, lisades neile natuke H&Mi maitsenüansse, mida teksaarmastajad üle kogu maailma saaksid nautida,“ lisab ta.

„Lee on uhke, et on saanud teha koostööd H&Miga ning jätkata jõupingutustega luua jätkusuutlikumat denimit. Meie kaubamärk asutati rohkem kui 130 aastat tagasi innovatsiooni silmas pidades ja täna on meil hea meel ühineda H&Miga, et viia denim kestlikumasse tulevikku,“ lausub Lee globaalse brändi juht Chris Waldeck.

Koostöökollektsioon „Lee x H&M“ jõuab valitud H&Mi kauplustesse ja e-poodi hm.com müügile 28. jaanuaril.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid